Odpowiedzi

2009-10-04T15:59:20+02:00
Drogi Jurku! (czy jak tam wolisz)
W Twoim ostatnim liście pisałeś mi o źle. O tym, że to Bóg jest wszystkiemu winny. Chcę Ci udowodnić, że jednak to nieprawda.
Widzisz... Na początku, przy stworzeniu człowieka i świata, Bóg dał nam coś niezwykłego i coś, przez co teraz masz wątpliwości. Bóg dał nam wolną wolę. Postąpił tak z miłości. Przecież, jeżeli się kogoś kocha, daje się mu możliwości oraz wybór. Bóg właśnie tak postąpił. Zrobił to z miłości! Zło, którego doświadczasz, które jest na świecie, na które patrzysz, to nie jest wina Boga. To ludzie i ich złe wybory. Nie obwiniaj więc Boga, tylko ludzi. Bo to przez nich świat jest taki, a nie inny.
Ale wiem, że Bóg kocha także ich. Bo z miłości pozwolił im na to wszystko.
... (podpis)
8 4 8
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-04T16:34:56+02:00
Drogi Przyjacielu!
Chciałabym wytłumaczyć Ci dlaczego zło istnieje.Na początku chcę Cię poinformować że nie możesz mieć pretensji do boga.
Ponieważ on oddał za nas życie cierpiał na krzyżu.Zło istnieje i istnieć będzie, ty tego nie zmienisz.Bóg ma określony czas,tak się poprostu musi stać i nato nie ma wytłumaczenia.Mam nadzieje że zrozumiesz.
Dam Ci też taką rade, jeżeli chcesz aby było mnie złości na świecie módl sie codziennie do Boga, jeżeli nadal masz pretensje do Boga,porozmawiaj z nim napewno Ci odpowie!Bądź w dobrej myśli.Powodzenia!

Twoja Przyjaciółka!
3 5 3