Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T23:42:10+01:00
Ernest Nemeczek miał 11 lat. Pochodził z biednej rodziny. Rodzice bardzo kochali swojego jedynaka. Był to niewysoki chłopiec, drobnej budowy ciała, szczuplutki i wątły. W dodatku był bardzo chorowity. Jego postura i słabość spowodowały, że koledzy nie zawsze liczyli się z jego zdaniem i czasem nawet źle go traktowali. Był najmniejszy i najsłabszy ze wszystkich chłopców. Zawsze można było jednak na niego liczyć, był koleżeński i oddany swojej drużynie. Wykazał wspaniałomyślność, gdy stanął w obronie zdrajcy Gereba przed jego ojcem. Był dobroduszny i szlachetny.
Pokorny i psłuszny chłopiec bez słowa sprzeciwu wykonywał rozkazy, jakie wydawali mu koledzy. Nie buntował się, że był jedynym szeregowcem w drużynie. Nigdy się nie skarżył, że miał najniższy stopień.
Mimo wątłej postury i słabego zdrowia wykazał się jednak wielką odwagą, gdy np. poszedł samotnie do Ogrodu Botanicznego - siedziby wrogów. W dodatku potrafił odmówić propozycji przejścia na stronę przeciwników. Wiedział, że będzie musiał za to zapłacić, jednak z honorem dał się wykąpać w zimnej wodzie. Taką odważną postawą wzbudził szacunek wrogów, którzy oddali mu cześć.
W czasie swojej choroby przyszedł na Plac Broni, żeby pomóc kolegą wygrać bitwę. Z poświęceniem włączył się do walki i w dużym stopniu dzięki niemu drużyna zwyciężyła. Niestety, swoje oddanie przypłacił życiem.
Nemeczek wzbudził moją sympatię. Jest on pozytywnym bohaterem. Jego postawa może być wzorem do naśladowania !

Mam nadzieję, że pomogłam !
Pozdrawiam !
Liczę na naj !
27 4 27