Zad 1
Wyjaśnij słowa pana Koreandera o tym, że ,,Jest mnóstwo wrót do Fantazjany...'', ,,tylko ,,...wielu ludzo wcale tego nie zauważa''
Zad 2
Czym była Fantazjanam o której rozmawiali bogaterowie utworu? Dlaczego stary antykwariusz i Bastian dobrze się rozumieli? Jacy znani ci bohaterowie literaccy moglu by wziąć udział w tej rozmowie?

utwór nazywa się ''Nie kończąca się historia''
Podręcznik dla klasy 6 ''Jutro pójdę w świat'' wydawnictwo WSiP
Proszę o pomoc. 5 gwiazdek poleci ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T09:33:19+01:00
1. Słowa pana Koreandera " Jest wiele wrót do Fantazjany, tylko wielu ludzi wcale tego nie zauważa" pokazują nam, że wszędzie można używać swojej wyobraźni i dostać się do krainy zwanej Fantazjaną. Każdy i w każdym miejscu może wyobrażać sobie wiele nierzeczywistych rzeczy, które dla niego będą wrotami do krainy. Może być to np. stara książka, a czytając imaginujemy sobie ludzi, jak np. wyglądali.

2. Bohaterowie utworu rozmawiali o Fantazjanie. Była to magiczna kraina , do której dostał się Bastian , czytając starą książkę pt." Niekończąca się historia". Książka ta nawet pochodziła z Fantazjany, więc była przejściem do tejże krainy.

Pan Koreander oraz Bastian dobrze się rozumieli, ponieważ obydwaj byli w Fantazjanie i rozumieli, że każdy może przeżyć taką historię.

W tej rozmowie mogło wziąć udział wielu bohaterów literackich. Mogłaby to być np. Ania Shirley z Zielonego Wzgórza. Była to bowiem dziewczynka z bujną wyobraźnią i bez problemu mogłaby się dostać do Fantazjany.

W takiej dyskusji mogłaby wziąć udział również Łucja Pevensie, bohaterka przygód " Opowieści z Narnii : Lew, Czarownica i Stara Szafa". Miała bujną wyobraźnię oraz była zdolna, by dostać się do krainy Fantazjany.

57 4 57