Odpowiedzi

2010-01-27T18:24:23+01:00
W wielu ludzkich przekonaniach ukształtował się stereotyp , że człowiek z miasta jest o wiele lepszy od tego , który pochodzi ze wsi.
Niestety bardzo dużo ludzi mieszkjących w mieście jest uprzedzona do tych, którzy pochodzą ze wsi, ponieważ myślą, że taki człowiek jest od nich gorsy jest mniej inteligentny nawet czasami źle wychowany, bo pochodzi tak jakby z innej epoki gdyż wieś dla człowieka kojarzy się z miejscem gdzie "nie dotarła cywilizacja".
Osoba z dużego miasta kiedy znajdzie się w kręgu, towarzystwie osób ze wsi uważa się za najmądrzejszego"że co to nie ja,że ja jestem najlepszy, najbardziej inteligentny" itp. chociaż tak nie jest.
Osoba żeby być kimś mądrym,dobrze wychowanym,pracowitym nie musi wcale pochodzić z miasta,bo ludzie z miasta są czasem o wiele mniej inteligentni od tych co mieszkaja na wsi, chociaż jest czasem gorzej ubrany czy mówi trochę inaczej.
Człowiek ze wsi czasem da sobie bardziej radę w życiu niż ten z miasta, bo osoba ze wsi nauczona jest pracowitości,dyscypliny.a człowiek z miasta nie zawsze , bo większosć czasu spędza przed telewizją i komputerem.
Między rasą ludzką istniała,istnieje i będzie istniała granica między ludźmi ze wsi,a z miasta gdyż człowiek nie potrafi przełamać swoich steorotypów i przekonań.