Mam do napisania takie zadanko:
Opracuj tekst dyktanda dla uczniów szkoły podstawowej pt.trudne imiona, czyli o Jerzyku i Henryku.Zadanie jest bardzo proste tylko mi się nie chce tego pisać, więc bardzo prosto można zgarnąć60pkt.Najwięcej gdzieś na pół strony zeszytuA5.TYLKO NIE WKLEJAĆ GOTOWCÓW!!!!!!!!!!
POWODZENIA!!!!!!!!!!!

2

Odpowiedzi

2010-01-27T18:33:31+01:00
Jerzy i Henio przyszli do swojej olbrzymiej szkoły. Zdejmując kurtkę przy szafkach podeszła do nich Józia. Chłopcy ją bardzo lubili.Pierwszą mieli historię z panem Bogusławem. Pisali bardzo trudny sprawdzian. Minął czas lekcji i wszyscy wszyli na przerwe. Do Henia i Jurka podeszła Bożena i zapytała czy kupili już nowy podręcznik autostwa Błażeja Dariusza Pytajnickiego ? Słysząc to trochę się przerazili bo mieli przygotować w nim prace domową. Chłopcom udał się. Pracę miał przygotować Julek ! Nagle Jurek wstał i powiedział ale mu jesteśmy głupi ! Przecież my to mieliśmy na inny dzień! Pani Helena była zła. Nakrzyczała na Jurka i wstawiła mu uwage. Tego dnia lekcje były na szczęsćie skrócone. Więc chłopcy szybciej wrócili do swojego domku

Liczę na naj :******
2 1 2
2010-01-27T18:34:05+01:00
Pewnego dnia mały jasiu spotkał w parku Jeża. Był on mały i miał długie kolce. Od razu pobiegł po swojego kolegę Jerzego, by pokazać mu swoje odkrycie. Oboje przez długą chwilę obserwowali zwierze które w ogóle się nie ruszało. Bardzo się przestraszyli że mogło mu się coś stać więc zanieśli go do weterynarza Henryka. Doktor dokładnie zbadał pacjenta i okazało się że jeż jest zdrowy jak rybka, tylko trochę wymęczony. Chłopcy odnieśli go na miejsce i pobiegli do parku. Huśtali się tam na huśtawkach, pokręcili na karuzeli i powygłupiali się na drabinkach. W drodze powrotnej postanowili ponownie odwiedzić zwierze, lecz go tam nie było. Szukali przez 10 minut lecz bezskutecznie. Jasiu i Jerzy byli bardzo rozczarowani, że ten piękny dzień tak się skończył. Następnego dnia opowiedzieli wszystko Honoracie i jej bratu Michałowi o swojej przygodzie. Oni bardzo im zazdrościli i postanowili sami poszukać sobie jakiegoś pięknego zwierzaka.

Mam nadzijeje ze moze takie byc jak co pozmieniaj sobie imiona :)
1 1 1