Elo mam prośbe :] " napisz list do rówieśnika/iczki z innego kraju .W liście opisze przyrode swojego ojczystego kraju ( polski).Zachęce go/ją do odwiedzenia polski opisując po trochu ciekawe miejsca . Prosze was :/ Nie jestem w tym dobry :(

2

Odpowiedzi

2010-01-27T21:20:47+01:00
23.09.10 Malbork
Droga Jessico!


Piszę do Ciebie list, ponieważ chciałabym bardzo serdecznie, zaprosić Cię do mojego kraju - Polski. Polska to kraj, położony w Europie środkowej. Jest to piękne miejsce, z interesującą przyrodą i ciekawą kulturą. Mamy tutaj wiele, wspaniałych miejsc, które przyciągają turystów z całego świata. Kraina tysięcy jezior, w północno-wschodniej Polsce, pierwsza stolica naszego kraju, Gniezno, a także druga stolica Kraków to piękne miasta. Miasta górnego śląska, stolice przemysłu górniczego także są bardzo ciekawe. Oprócz tego mamy tutaj wiele miejsc, dla zapalonych historyków np. Zamek Krzyżacki w Malborku, Zamek w Ogrodzieńcu, Zamek Wawel, oraz wiele kwater Hitlera z czasów II wojny światowej. Jeśli interesuje Cię tematyka II wojny, mamy tutaj największy z ówczesnych obozów zagłady Auschwitz-Birkenau. Polska jest piękna. O każdej porze roku, można znaleźć tu coś ciekawego, niezależnie od zainteresowań. Mam nadzieję, że Cie przekonałam i niebawem odwiedzisz Polskę :)
Pozdrawiam!
Twoja Marysia .
2010-01-27T21:30:18+01:00
Szanowna Rose! Pisze do ciebie, aby opisać ci przyrodę polski i zachęcić cie do odwiedzenia mojego ojczystego kraju.
Przyroda naszego kraju jest wyjątkowo piękna i urozmaicona.W Polsce jest dużo wielkich jezior, m.in.jezioro Śniardwy w Mikołajkach, J.Mamry w Giżycku. na południu kraju, przy granicy rozciąga się pasmo pięknych gór. Do najpopularniejszych miast w górach zalicza się: Zakopane, Karpacz, Szczyrk i Prudnik. Najwyższa znana góra to Śnieżka która ma 1602 metry wysokości.
Naprawdę warto wyjechać na wakacje do Polski. To niesamowity kraj...

(twoja kolezanka/kolega......)
Pozdrawiam!