Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-29T18:53:05+01:00
Powinno być dobrze i chyba zajmie a5

Kate walked into the church saw an old lady who was very sad.
approached her and asked to what happened and when she learned of her cat tree and is afraid to go. decided to help her. First tried to call him but the cat did not react to your name. So I began to haunt him but unfortunately it did not.
Kate thinks that he can enter the tree and began to climb, unfortunately, attempted in vain every time he fell. the old lady was getting more upset and sad she was afraid of his friend. Girl no longer knew what to do. She thought she thought and she thought she looked ahead and saw that there was a fire brigade gone to ask whether it can be something nice help a firefighter took a fire truck drove up to the tree developed ladder and pulled the cat from a tree frightened old man smiled and began to thank.
The girl turned out to be a heroine, and proved that you can do anything.


Kasia idąc do kościoła zobaczyła starszą panią która była bardzo smutna.
podeszła do niej i spytała się co sie stało i wtedy dowiedziała sie ze jej kot jest na drzewie i boi się zejść. postanowiła jej pomóc. Najpierw próbowała go wołać lecz kotek nie reagował na swoje imie. Więc zaczeło go straszyć ale niestety sie nie udało.
Kasia pomyślała że może wejść na drzewo i zaczeła się wspinać niestety jej próby poszły na marne bo za każdym razem spadała. staruszka była coraz bardziej zdenerwowana i smutna bała sie o swojego przyjaciela .Dziewczyna już nie wiedziała co ma zrobić. Myślała myślała i myslała spojrzała przed siebie i zobaczyła że jest tam straż pożarna poszła się zapytać czy mogą jej jakoś pomuc a pewien mily strażak wziął wóz strażacki podjechał do drzewa rozwinął drabine i ściągnął wystraszonego kota z drzewa staruszka się uśmiechneła i zaczeła dziękować.
Dziewczynka okazała sie bohaterką i dowiodła że można zrobić wszystko.