Odpowiedzi

2009-10-04T14:26:16+02:00
Wiara jest bardzo ważnym elementem życia każdego z nas. Dzięki niej mamy optymistyczne podejście do życia i zawsze wierzymy że coś nam się uda- wierzymy w siebie. Dojście do wyznaczonego sobie celu staje się o wiele łatwiejsze.
10 4 10
2009-10-04T17:37:19+02:00
"Wiara pomaga w życiu "

Wiara w mowie potocznej oznacza przekonanie o czymś. W religioznawstwie polega przede wszystkim na przyjęciu istnienia czegoś bez żadnego powodu wiarygodnie potwierdzającego ten fakt . Dla wielu wiara jest po prostu intelektualnym przyznaniem istnienia Boga. Ale czy wiara nam w czyś pomaga ? W mojej pracy dam kilka argumentów na potwierdzenie tej tezy.
Pierwszym argumentem na potwierdzenie tej tyezy jest to, że modlitwa pomaga nam w trudnych sytuacjach. Pojscie do Kosciola i modlitwa pomaga nam przetrwać jakas ciezka sytuacje i uwierzenie, że to sie nam uda.
Kolejnym argumentem na potwierdzenie tej tezy jest to, że rozmowa z "kimś " czyli z Bogiem dodaje nam otuchy kiedy jest nam ciezko i zle. Sama rozmowa pozwala nam przemyslec swoja sytuacje i mozemy sie z nia z kims podzielic. A to moze nam bardzo pomoc a moze nawet rozwiazac trudna sprawe.
To sa moje argumenty na powiedzenie tej tezy. Uwazam ze watro wierzyc w Boga, poniewaz on nam pomaga w trudnych sytuacjach i kiedy sie do niego modliumy on nas slucha do konca i jako jedyny rozumie i pomaga nam wybrnac z opresij.


Musisz to sobie bardziej rozwinac. ale mysle ze to Ci powinno jakos pomoc. ;)
11 4 11