Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-28T18:33:59+01:00
Samotnośc bywa bardzo często u ludzi starszych ale zdarza się tez u młodziezy , kiedy człowiek jest w sobie zamknięty , brak przyjaciół często nawet i rodziny .jest to ludzka tragedia polegająca na życiu z dala od najbliższych osób, ale to także znaczy mieć umarłą duszę.Takie rzeczy doprowadzaja do choroby w której się zamykamy czyli depresji .Depresja jest to stan cechujący się głównie pogorszeniem nastroju, zmniejszeniem energii i aktywności oraz zainteresowań. samotnosc jest wytworzona przez nas ludzi . często zdarza sie tak i jest to przykre że ludzie znajdują pocieszenie w czworonogich zwierzakach zamiast nas .Wystarczyłoby tylko rozejrzeć się dookoła, a zawsze dostrzeżemy osobę samotną i potrzebującą ciepła.Nie trzeba zrobić wiele by ją, choć trochę uszczęśliwić, wystarczy posłać szczery uśmiech, pomóc przejść przez jezdnię, zaprosić na kawę czy herbatę, przeczytać gazetę, a nawet zapukać do drzwi i zapytać jak się czuje.
licze na naj xD

6 3 6
2010-01-28T20:45:48+01:00
LUDZKA SAMOTNOŚĆ.
Ludzie samotni bez względu na wiek są nieszczęśliwi. Zamykają się w sobie, nie chcą z nikim o tym rozmawiać. Ludzie tacy nie mają lub tracą przyjaciół. Takie rzeczy doprowadzają nieraz do depresji. Depresja to choroba, zazwyczaj traci się przy niej nastrój i chce się płakać. Ludzie są jeszcze bardziej nieszczęśliwi. Czasami kupują sobie zwierzęta. Zajmują się nimi i bawią się razem. Zazwyczaj tymi zwierzętami są psy. Pies jest wierny człowiekowi zawsze, do końca życia. Ludzie wolą zamknąć się w sobie, w swoich problemach. Dla takiej osoby wszystko się liczy, nawet najmniejszy gest. Takich ludzi wystarczy czasem wysłuchać i zrozumieć ich. To nieraz bardzo pomaga. Wystarczy zaprosić taką osobę do siebie albo nawet wprosić się do niej i wspólnie pijąc herbatę porozmawiać. Ludzie powinni częściej dostrzegać osoby nieszczęśliwe i pomagać im. Tak niewiele przecież trzeba...

xdd.
6 2 6
2010-01-28T20:52:03+01:00
Ludzka samotność jest czymś strasznym, lecz niestety często sami do niej doprowadzamy. Ludzie mają różne charaktery i różnie mogą odczuwać samotność, jedni próbują sami odizolować się od innych, drudzy swym zachowaniem odpychają od siebie drugiego człowieka choć robią wszystko aby mieć przyjaciół i nie być samemu.Bardzo często chcą mieć kogoś bliskiego że stają się wręcz natrętni, przez co właśnie stają się samotni . Często ludzie starzy są sami, ponieważ rodziny im poumierały, lub dzieci dawno się wyprowadziły i nie chcą mieć z nimi kontaktów, aby nie mieć kłopotu. Wiadomo przecież że starsze osoby często potrzebują opieki, lecz ich dzieci nie wiedzą że swym postępowaniem dają przykład następnym pokoleniom, od których być może w przyszłości sami będą potrzebować pomocy.Jednak bez względu na wiek każdy może stać się samotny nawet małe dziecko, gdy rodzice poświęcają mu zbyt mało uwagi. Każdy człowiek potrzebuje do szczęścia kogoś bliskiego z kim mógłby porozmawiać,zaufać oraz w razie potrzeby liczyć na pomoc. Człowiek samotny niszczeje, traci kontakt z otoczeniem, dość często popada w depresję,a nie zawsze musi tak być. Czasem wystarczy poświęcić komuś naprawdę chwilkę na rozmowę,pomóc w drobnych rzeczach jak choćby w zakupach aby ta samotna osoba poczuła się raźniej. Jeżeli znamy w naszym otoczeniu takie osoby pomóżmy im choćby zwykłym dzień dobry,zapytaniem się czy nie potrzebują pomocy, lub jak się czują. Dla nas to tak niewiele a dla osób samotnych może być jedyną okazją do porozmawiania z kimś i przekonania się o tym że są osoby, którym nie jest obojętny ich los .
6 3 6