Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T18:56:15+01:00
W powieści Syzyfowe prace w sytuacji Syzyfa znajdowali się rusyfikatorzy,ponieważ krok po kroku starali sie zlikwidować w polakach patriotyzm miłość do ojczyzny po prostu ich wynarodowić,poniekąd im się to udawało.Pod presją i strachem każdy robił to co chcieli jednak kiedy tylko już myśleli ze są blisko celu to znalazł się ktoś kto obalał ich założenia,nie zapominał o tym kim jest i z kąd pochodzi.(Andrzej Radek)
Uczniowie byli żarliwymi patriotami i nie pozwolili wydrzeć z siebie polskości ona chociaż nie okazywana drzemała w nich i kumulowała siły.
2010-01-27T18:57:49+01:00
Syzyfową pracę wykonał Andrzej Radek . On, tak jak Syzyf, był bardzo odporny na upadki i rany i również tak jak on dążył nieprzerwanie do swojego celu, którym było zdobycie szacunku kolegów, polepszenie swojej sytuacji materialnej oraz rozwój intelektualny. Mimo wysiłku Jędrka praca ta nie przynosiła efektów- był on dalej biedny i niewiele osób go szanowało. Jednak wiedza i patriotyzm wpojone mu, przez wychowawcę Antoniego Paluszkiewicza nigdy nie zostały mu odebrane i ciągle nosił je w sobie, niezależnie od reakcji środowiska szkolnego. Także syzyfowa prace wykonali nauczyciele którzy próbowali narzucić polskiej młodzieży rosyjską kulturę ;)