PROSZE ! PILNE ! mam zadanie domowe na jutro . Opowiadanie z opisem sytuacji.
Mam opisać jakąś scene z Romeo i Julii która mi się najbardziej podoba. Np. scena balkonowa. muszę ją napisać . To ma być praca do zeszytu czyli nie musi być długa. Bardzo byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi pomógł z tym zad. dom .
;* Prosze !!!!!!!!! PILNE !!!!!!!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T12:50:37+01:00
Moją ulubioną sceną w ksiązce "Romeo i Julia" jest scena, w której Romeo odważa się przekroczyć mur odwiecznego wroga Capuleta, żeby zobaczyć się z swoją ukochaną Julią. Bardzo podobała mi się ta scena, ponieważ jest tu pokazana ogromna miłość Romea, którą trudno znaleźć we współczesnym świecie.
Akcja toczy się pod balkonem ukochanej Romea. Julia wychodzi na balkon i dostrzega mężczyznę do którego żywi głębokie uczucie. Romeo zobaczywszy ją Opowiada o swojej ogromnej miłośći, pozwalającej zniszczyć granice dzielące ich z racji nienawiści rodów. Julia rozpacza nad tym, że pokochała niewłaściwego człowieka. Pragnie by Romeo porzócił swój ród, swe imię i postanowił dzielić z nią życie. On zgadza się, pokazując jak wierna jest jego miłość. W zamian oczekuje od Juli wyznania, że ona też go kocha. Dziewczyna ujawnia swą miłość do Romea, boi się jednak, że jej ukochany któregoś dnia zostawi ją samą. Romeo przysięga jej wieczną miłość i wierność. Julia zaczyna planować ich wspólny ślub, po którym zawsze już będą razem. Jeszcze raz wyznają sobie miłość, po czym Julia odchodzi wzywana przez piastunkę. Romeo udaję się do duchownego, żeby powiedzież mu o planowanym ślubie. Jest bardzo szczęśliwy, bo dowiedział sią,że jego dotychczas pełna boleści i tęsknoty miłość, jest odwzajemniona przez damę jego serca.
Tak kończy się ta scena, w której Romeo i Julia czynią się najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, poprzez wyznanie sobie miłości. Uważam, że to najpiękniejsza scena w tej książce, ponieważ mówi o czymś ogromnym, niepojętym, o miłości. Romeo gotowy jest poświęcić całe swoje doczesne życie dla chwil spędzonych z Julią. Mimo przeciwności losu dąży do spełnienia swych najpiękniejszych marzeń. Do według mnie jest cechą, której ludzie żyjący w dzisiejszych czasach mogą tylko pozazdrościć.
1 1 1