Wilk,koza,i kapusta muszą być przewiezione na drugi brzeg rzeki.Zadanie przewoźnika nie jest łatwe.W łódce oprócz przewoźnika zmieści się tylko kapusta i jedno z przewożonych zwierząt;wilk albo koza. Z kolei na brzegu rzeki nie może pozostać wilk z kozą (gdyż wilk zje kozę). W jaki sposób przewoźnik powinien przystąpić aby bezpiecznie przentransportować całą trójkę.(wilka,kozę,kapuste)na drugi brzeg?
Uwaga ma być;Dane,Rozwiązanie,Odpowiedź.Jeżeli ktoś tego nie napisze a poda tylko wynik zgłoszę jako błędną!!!Ale jezeli będzie dobrze dam Oczywiście NAJLEPSZĄ!!!!!!!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T19:52:37+01:00
Dane:
-wilk zje kozę
- koza zje kapustę

Rozwiązanie:
Przewoźnik najpierw jedzie z kozą. Wraca na 1 brzeg i zabiera ze sobą kapustę. Na 2 brzegu zostawia kapustę, a kozę zabiera z powrotem. Następnie zostawia kozę a zabiera wilka. Zostawia wilka na drugim brzegu i wraca sam. Na sam koniec zabiera ze sobą kozę.

Odpowiedź:
Przewoźnik najpierw zabiera kozę, potem kapustę i zabiera kozę z powrotem. Potem bierze wilka i wraca po kozę.

Mam nadzieję że pomogłam.
Pozdrawiam:)
4 3 4
2010-01-27T19:53:47+01:00
Najpierw trzeba przeprawić koze, następnie kapuste, później trzeba koze zabrac z powrotem na pierwszy brzeg. Następnie należy przepłynąć z wilkiem, a pozniej wrócić sie po koze.
PS. Nie ma na to chyba zadnych obliczeń; zadanie jest na logike.
1 1 1