Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T20:42:34+01:00
Moim zdaniem nie i postaraam sie to udowodnic w niżej podanych argumentach.
Tristan był siostrzeńcem Króla Marka, jego wiernym rycerzem. Dokonał szeregu niemal nadludzkich czynów , wykazał niebywałe męstwo, zwycięsko wychodził z najtrudniejszych prółb (pokonał wielu wrogów w tym smoka, Marhołta).
Jednak gdy spotkał Izolde, pod wpływem napoju miłosnego przeznaczonego dla Izoldy i Marka, Tristan nie mógł zapanować nad namiętnością. początkowo był nieskazitelnym rycerzem, jednak gdy miłość przybrała i wymiar fizyczny juz nie możemy mówić o jakimkolwiek posłuszeństwie wobec króla.
Tristan popełnia grzech śmiertelny, łamie normy prawne i obyczajowe, staje się w odniesieniu do tak życzliwego mu króla niewdzięcznikiem. Chociaż wierzy, że zakochał sie za sprawą fatum, nie są mu obce wyrzuty sumienia, poczucie grzechu. Nie umie jednak odrzucić namietności, jego wysiłek jest ponad jego siły.
Dla Tristana jako rycerza najwazniejszy powinien być król i dobro państwa. Romans z żoną króla nie czyni go przykładem rycerza, jest zdrajcą. Nie umie powstrzymać namiętności która jest złem.
5 3 5