Odpowiedzi

2010-01-27T21:10:24+01:00
Bazyliszek był straszym potworem o wielkich czerwonych oczach. Gdy spojrzymy mu w oczy zamieniamy się w kamień. Ludzie mieszkający, gdy panował bazyliszek nie wychodzili z domu, ponieważ bali się że zostaną zamienieni w kamień i stali jako posągi w ciemnej piwnicy.
Bazyliszek jest pięknym stworzeniem o zielonych łuskach i dużych czerwonych oczach. Jest wyjątkowym stworzeniem, które powinno być bardziej dbane i lepiej traktowane. Oczywiście zamieniał ludzi w kamień, ale to go nie przekreśla. Każda istota ma jakąś wade. Zrobilibyśmy mu operacje oczu. Bazyliszek jest pięknym stworzeniem, które niestety jest legendą.
2 5 2
2010-01-27T21:26:09+01:00
Z otwartej czeluści drugiej piwnicy buchnęło zgnilizną i w zielonawym świetle, przypominającym blask świętojańskich robaczków, Maciek i Halszka ujrzeli okropnego potworka.
Był to niby kogut, niby wąż. Głowę miał kogucią z ogromnym purpurowym grzebieniem w kształcie korony, szyję długą i cienką, wężową, kadłub pękaty, nastroszonymi czarnymi pióry pokryty, i nogi kosmate, wysokie, zakończone łapami o ostrych olbrzymich pazurach.
Ale najstraszniejsze były oczy potwora: wyłupiaste, okrągłe, do sowich ślepiów podobne, jarzące się to czerwono,to żółto; oczy te, na szczęście,nie widziały Maćka i Halszki, utkwiła je bowiem poczwara w ciało leżącego na ziemi już nieżywego, biednego Walusia.
-Bazyliszek!-szepnął drżącym głosem Maciek.-To bazyliszek, siostrzyczko; schowajmy się, schowajmy się czym prędzej!

ps. i tak dużo napisałam końcówki nie mam bo tylko tyle zdążyłam wymyśleć. . . ej i sorrki bo nie napisałam że jest piękny itd.
1 5 1