Odpowiedzi

2009-10-05T12:36:14+02:00
„wśród ludzi jest się także samotnym”. <-- cytat


Samotność dotyka każdego z nas, ale nie którzy doświadczają jej przez cale życie. Jest to bolesna świadomość, że brak nam kontaktów z innymi ludźmi. Pociąga ona ze sobą wrażenie wewnętrznej pustki połączonej ze smutkiem zniechęcenie poczuciem oddzielenia, któremu towarzyszy silne pragnienie by być chcianym i kochanym. Ale czy „wśród ludzi jest się także samotnym” ? W mojej pracy chciałabym umieścić kilka argumentów na potwierdzenie tej tezy.
Pierwszym argumentem na potwierdzenie tej tezy jest to, że czujemy się samotni w gronie swoich "przyjaciół" ponieważ oni nie zawsze są wobec nas szczerzy i nie potrafią nas słuchać. Szukamy sobie na siłę znajomych w których szukamy oparcie ale nie zawsze oni szukają tego w nas. Nie mamy się komu wyżalić i komu zaufać ponieważ nasi "przyjaciele" też mają swoich "przyjaciół" z którymi spędzają miło czas a my zostajemy ze swoimi problemami sami lub kiedy nie mamy pieniędzy zostawiają nas do następnej wypłaty.
Drugim argumentem jest to, że pędzimy prosto przed siebie w pogoni za karierą i nie zauważamy co jest tak naprawdę ważne w życiu. Mamy dużo pieniędzy, ładny dom, samochód ale nie mamy z kim się tym cieszyć i na starość zostajemy sami. Kiedy taki człowiek przechodzi w tłumie setek ludzi czuje się bardzo samotny patrząc na paczkę znajomych, która razem się śmieje. W swoim ładnym domu siedzi sam jak palec i liczy swoje pieniądze, którymi nie ma się z kim dzieliC
To właśnie są argumenty na potwiedzenie mojej tezy . Kończąc chciałabym zwrócić żeby każdy z nas zastanowił się co jest dla niego ważne. Każdy z nas potrzebuje prawdziwego przyjaciela i wsparcia w drugim człowieku, bo co nam po pieniądzach i paczce przyjaciół z którymi czujemy się samotni. Wystarczy się rozejrzeć a zobaczymy wielu samotnych ludzi, którzy nas potrzebują.Napisałam to tak jak się uczyłam pisać rozprawki. Pamiętaj o akapitach ! I poprawiaj po mnie błędy ;) i oczywiście pozmieniaj sobie trochę bo zdanie są nie spójne ale myślę ze Ci się spodoba.