Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T22:09:34+01:00
Normally my mum take me away from school. But yesterday she can't. I must went to home by bus. It was absolutely terrible. Bus was full of people. I must stand next to man, who don't smell very nice. Additionally rude fat woman stand on my feet and she shouted on me. She thought that I specially put there my leg. I wish that I've never must repeat this.

Normalnie, moja mama odbiera mnie ze szkoły. Ale wczoraj nie mogła. Musiałem wrócić do domu autobusem. To było straszne. Autobus był pełen ludzi. Musiałem stać obok mężczyzny, który nie pachniał zbyt miło. Dodatkowo niegrzeczna gruba kobieta stanęła mi na stopie i nakrzyczała na mnie. Myślała, że specjalnie postawiłem tam nogę. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał tego powtarzać.
2010-01-27T22:11:40+01:00
Recently i had very bad travel to school. At the begining 30min i was waiting in stop for the bus. The first one had had accident, so i had to wait for another one. Finally it came. Into the bus there wasn't any free sit so i was standing. Suddenly i heard "tickets please" and that was my over. I had forgotten to validate my ticket. I was late to school and i didnt know how to say my parents that i had got mandate.