Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-04T16:02:37+02:00
Przełącznik (komutator, także z ang. switch) – urządzenie łączące segmenty sieci komputerowej pracujące w drugiej warstwie modelu ISO/OSI (łącza danych), jego zadaniem jest przekazywanie ramek między segmentami.

Działanie
W celu wydajniejszego wykorzystania pasma i obniżenia ruchu w sieci do ustalenia fizycznego adresata ramki Ethernet przełączniki wykorzystują adres MAC urządzenia docelowego zawartego w nagłówku ramki. Skojarzenia adres MAC-port fizyczny zapamiętywane są w pamięci urządzenia mogącej zwykle pomieścić 4096, 8192 lub 16384 wpisów.

Jeśli transmisja na ten adres odbywa się po raz pierwszy i port na który powinna zostać przesłana ramka jest nieznany, to ramka wysyłana jest na wszystkie porty z wyjątkiem źródłowego. Podobnie dzieje się po zapełnieniu pamięci skojarzeń, gdyż nowe wpisy nie są już wówczas dodawane (opcjonalnie są one zamieniane, jeżeli któryś ze starych wpisów wygaśnie).

Przełączniki ograniczają tym samym domenę kolizyjną do pojedynczego portu, dzięki czemu są w stanie zapewnić każdemu hostowi podłączonemu do portu osobny kanał transmisyjno-nadawczy, nie zaś współdzielony, jak to jest w przypadku koncentratora.
2009-10-04T17:26:02+02:00
SWITCH
(ang. - przełącznik) - urządzenie, które filtruje i przesyła dalej pakiety danych w sieci LAN. Switch pracuje w warstwie łącza danych (data link layer - layer 2 czyli drugiej warstwie w modelu odniesienia OSI dla sieci komputerowych) i czasami trzeciej warstwie - warstwie sieci (network layer - layer 3), dlatego też obsługuje każdy rodzaj protokołu. Sieć LAN, która używa switcha do połączenia jej segmentów nazywa się switched LAN
1 5 1