Część! Od razu na początku powiem, że nie chce tłumaczenia z żadnych translatorów ! Kto umie dobrze niemiecki niech mi to przetłumaczy. Proszę!
Mam opisać swój dom w języku niemieckim, lecz nie przepadam za nim zbytnio i właśnie zgłaszam się do was żebyście pomgli mi z tym zadaniem.

Treść:
Mieszkam w domu jedno rodzinnym. Posiada on 7 pokoi, w tym jeden z nich to duży salon który znajduje się na dole, następny większy pokój to gdzie oglądamy telewizję znajduje się on na półpiętrze. Reszta pokoi to pokój rodziców, mój i siostry są na górze i dwa gościnne gdzie jeden z nich znajduje się na pierwszym piętrze, a drugi na parterze. Jest dość duża kuchnia z jadalnią. Dwie łazienki gdzie jedna znajduje się na parterze, natomiast druga na pierwszym piętrze. Jest też nie duży strych.
Co do ostatniej części to jest kotłownia gdzie znajduje się piec, od razu obok niej oddzielony drzwiami podwójny garaż. Część gospodarcza znajduje się za garażem, jedno pomieszczenie.

1

Odpowiedzi

2010-01-29T11:26:49+01:00
Inhalt:

Ich wohne in einem Einfamilienhaus. Das Haus hat 7 Zimmern. Eins der Zimmer ist ein großer Salon, welcher sich im Erdgeschoss befindet. Ein weiteres größeres Zimmer, wo wir fernsehen, ist im Halbgeschoss gelegen. Die übrigen Zimmer - das Zimmer meiner Eltern, mein Zimmer, das Zimmer meiner Schwester und zwei Gästezimmer befinden sich im Obergeschoss. Das eine Gästezimmer liegt im ersten Stock. Das andere Gästezimmer liegt im Erdgeschoss. Wir haben eine Küche mit Esssalon, die relativ groß ist. Wir haben zwei Badezimmer, wobei sich das eine im Erdgeschoss und das andere im ersten Stock befindet. Es gibt auch einen (kleinen) Dachboden. Im letzten Hausteil gibt es einen Kesselraum, wo sich ein Kessel befindet. Neben dem Kesselraum gibt es eine Doppel-Garage, die mit der Tür vom Kesselraum getrennt ist. Der Wirtschaftsraum liegt außerhalb der Garage. Er besteht aus einem Raum.