Odpowiedzi

2010-01-28T14:39:46+01:00
Życie mieszkającego nad jeziorem Rybaka było dość monotonne: łowił ryby, sprzedawał je, kupował jedzenie, wracał do domu, jadł obiad, potem kolacje, szedł spać. Tak było do czasu gdy, złowił Złotą Rybkę.
Wypłynął wcześnie rano na jezioro, zarzucił kilka razy sieć, wreszcie wyciągnął jedną złotą rybkę. Kiedy zapytał, czy nie jest pozłacana, Rybka oburzyła się. Zabrał ją do domu i umieścił w dużym szklannym słoju. Nakarmił ją, a Rybka zaproponowała spełnić jego życzenia, jeśli ją wypuści. Rybak odparł, że nie ma żadnych życzeń.
Kiedy następnego dnia wypłynął na jezioro, Rybka zamieniła się w Księżniczkę, posprzątała chatę i ugotowała obiad, po czym znów wróciła do słoja. Rybak zauważył zmiany, a gdy Rybka zapytała go, jak mu smakuje obiad, odparł gburowato, że to nie jej sprawa. Złota Rybka trochę się zmartwiła. Musiała sama coś zrobić, żeby Rybak się z nią ożenił, bo tylko wtedy zostanie zdjęty z niej czar. Rano przygotowała śniadanie, skopała grządki w ogródku. Rybak udał ,że nic nie zauważył. Kiedy wieczorem wrócił, chata była pięknie przybrana, firanki były uprasowane, a na stole leżał placek ze śliwkami. Rybek poprosił Rybkę, by następnego dnia upiekła sernik, bo nie lubi śliwek. Ona rozpłakała się i oświadczyła ,że zrobi to jeśli się z nią ożeni.
Włówczas Rybak podszedł do Rybki i pocałował ją w pyszczek. Zamienił się w pięknego Królewicza, a chatka stała się pałacem. Okazało się ,że Jędza z Pieczary, zwana też Czarownicą z Brzuchem Wielkim Jak Świat zamieniła go w gburowatego Rybaka, a Księżniczkę w Złotą Rybkę.
Postanowili się pobrać. Gdyby tego nie zrobili, nadal pozostaliby Rybakiem i Rybką. Potem żyli długo i szczęśliwie, bo w bajkach zawsze tak jest.
2 3 2