Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T14:56:48+01:00
Autorytet jest to prestiż osoby na uznanych i cenionych w społeczeństwie wartościach religii, prawie, nauce itp.
Autorytet ma osoba, która dysponuje bogatą wiedzą, bogactwem, siłą fizyczną jak i psychiczną, oraz stara się pomagać biednym i potrzebującym.Moja odpowiedź na pytanie zawarte w temacie jest następująca: człowiek potrzebuje autorytetów, po to, aby stać się lepszym i udzielać pomocy innym. Może wzorować się na wielu postaciach, które swoim pozytywnym postępowaniem wniosły radość u wielu osób, którym udzielili pomocy. Postaram się to uzasadnić w kilku argumentach.
Pierwszym argumentem może być to, że na świecie panowały i nadal panują różne spory, bitwy, walki. Są ludzie, którzy starają się temu zaradzić. Przykładem mogą być główni bohaterowie utworu Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec". Rudy, Alek i Zośka zginęli, w walce o ojczyznę. Miłość do ojczyzny i honor sprawiły, że stali się wzorem do naśladowania. Osobiście podziwiam tych chłopców, za to, że potrafili tak dzielnie walczyć, brać na siebie różne wyzwania i co najważniejsze pałali miłością do ludzi, kraju ojczystego. Zabijanie wrogów nie sprawiało im przyjemności. Robili to po to, aby chronić własny kraj, przyjaciół i rodzinę.
Trzeba także pamiętać o naszym papieżu Janie Pawle drugim. Uważam, że jego osoba jest godna naśladowania. W dzisiejszych czasach dla ludzi najważniejsze są dobra materialne. Skupiają się na własnym szczęściu nie zważają na cierpienia innych. Papież robił co mógł, aby pomóc potrzebującym. Spotykał się z nimi na pielgrzymkach, modlił się za nich i przynosił słowa otuchy. Sam również cierpiał i nie ukrywał tego. Ojciec Święty był miłosiernym człowiekiem. Potrafił przebaczać, co jest bardzo ważną i cenioną cechą u człowieka.
Według mnie kolejnym wzorem do naśladowania są wolontariusze. Pomagają ludziom i robią to z czystej chęci i dobrego serca. Niosą pomoc, a w zamian nie oczekują zapłaty. Szczery uśmiech i podziękowanie w zupełności im wystarczą. Wolontariusze stanowią istotne wsparcie dla podopiecznych. To ludzie wielkiego serca. Wolontariuszem może być każdy z nas. Wystarczą dobre chęci i wolny czas. Pomaganie innym i uśmiech na twarzy dzieci, oraz osób skrzywdzonych przez okrutny los jest bezcenny, a więc pomagajmy ludziom.
W świetle powyższych argumentów nie trudno zgodzić się z twierdzeniem iż "CZŁOWIEK POTRZEBUJE AUTORYTETÓW" . Świat uległby zmianie, gdyby ludzie zastanowili się nad własnym postępowaniem i starali się dążyć do tego, aby zmieniać się na lepsze. Przedstawione wyżej autorytety są godnymi naśladowania, tak więc bierzmy z nich przykład.
"Trzeba od każdego wymagać tego, co on może wykonać - podjął Król. - Autorytet polega przede wszystkim na rozsądku."
Antoine de Saint-Exupéry — Mały Książę

Pisałam to dla koleżanki. Dostała 5. Mam nadzieję, że pomogłam. Jak coś, to wniesiesz poprawki. To nie jest z internetu. Pzdr. :)

Liczę na naj.. ;D
2 3 2