Przepisz tekst do zeszytu przeredagowując go tak, aby stał się prostszy. W tym celu przekształć wypowiedzenia złożone podrzędnie na złożone współrzędnie lub zastąp je zdaniami pojedynczymi.

31 Sierpnia
Ostatni weekend wakacji spędziłam w Augustowie, gdzie mieszka moja rodzina. Chociaż pogoda była nie najlepsza, trochę się opaliłam. Nie miałam problemów z tym, żeby znaleźć tam sobie ciekawe zajęcia. Wypożyczyłam kajak, na którym pływałam po pobliskim jeziorze. Nie zdecydowałam się na spływ rzeką, ponieważ już bardzo dawno nie siedziałam w kajaku. Byłam także na wycieczce w Stańczykach gdzie widziałam ludzi, którzy skakali z mostu na linach. Do domu wróciłam dopiero, kiedy zapadł zmrok. Brat, gdy przyjechał mnie odebrać, obejrzał na laptopie moje zdjęcia z tych dwóch dni. Podobały mu się tak bardzo, że postanowił też spędzić kilka dni w Augustowie.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T14:57:53+01:00
31 Sierpnia
Ostatni weekend wakacji postanowiłam spędzić u rodziny w Augustowie. Trochę się opaliłam, mimo złej pogody i nie miałam problemu ze znalezieniem sobie ciekawego zajęcia. Wypożyczyłam kajak i pływałam po pobliskim jeziorze. Długo jednak tego nie robiłam i nie zdecydowałam się na spływ rzeką. Byłam też na wycieczce w Stańczykach, gdzie widziałam ludzi skaczących z mostu na linach. Do domu wróciłam po zapadnięciu zmroku. Gdy brat przyjechał mnie odebrać, obejrzał na laptopie zdjęcia z weekendu. Tak mu się podobały, że też postanowił spędzić tutaj kilka dni.
105 4 105