Jakie wartości nadają sens ludzkiemu życia ? Odwołaj się do przykładu literatury, historii lub filmu.
ROZPRAWKA . format A4.

+praca ma nie być z internetu!
[Pracę , proszę przesyłać na WIADOMOŚĆ PRYWATNĄ!]
+daje najlepszą!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-28T14:58:57+01:00
Uważam, że przyjaźń, miłość i szczęście nadają sens ludzkiemu życiu. Swoją tezę postaram się poprzeć odpowiednimi argumentami.

Pierwszym argumentem jest przyjaźń. Na podstawie Ebenzera Scrooga możemy zauważyć, że samotny człowiek nie jest w stanie nic zdziałać. Myśl, że ktoś zawsze nam pomoże uskrzydla człowieka, dodaje otuchy. W razie problemów i kłopotów mamy na kogo liczyć, posiadamy kogoś, kto nas wesprze. Jak widzimy, świadomość posiadania przyjaciela jest niezwykle przyjemna a co ważniejsze-potrzebna.

Nie można pominąć także miłości. Jak wiadomo, jest ona najwyższym, najbardziej cenionym uczuciem. To o niej zazwyczaj pisze się wiersze, piosenki, kręci filmy. Można więc zauważyć, że ma ona potężne znaczenie w życiu zwykłego, szarego człowieka. Osoby zakochane, wypełnione miłością wiedzą, co to znaczy żyć szczęśliwie. Nie mają problemów, a bynajmniej nie przejmują się nimi. Wszystko wydaję się być inne, lepsze.

Kolejnym argumentem jest szczęście. Jak wiadomo, o wiele lepiej żyje się w radości niż w smutku i załamaniu. Będąc promiennym wszystkie problemy wnet znikają. Człowiek z humorem nie zwraca uwagi na drobne kłopoty. Żyje tym co ma. Jak widzimy, bez bycia optymistą nic nie osiągniemy. To własnie szczęście buduje współczesny świat. Będąc słonecznym i wesołym nie pragniemy mieć nic więcej.

Uważam, że przytoczone argumenty pozwolą zgodzić się z twierdzeniem, że przyjaźń i miłość nadają sens ludzkiemu życiu. To dwie podstwowe wartości, które w cudowny sposób ubarwiają osobisty świat człowieka.
8 3 8