Napisz list z elementami rozprawki na temat:nie wszystko co w życiu ważne da się przeliczyć na pieniądze.
PRZYKŁADY MAJĄ BYĆ ZWIĄZANE Z SCROOG'EM I SKĄPCEM.JAK BĘDZIE Z NETA TO PROSIŁBYM O LINK.JEST MI TO BARDZO POTRZEBENE.PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZA ODPOWIEDZ.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T18:43:40+01:00
Wydawać by się mogło dla wielu z nas, że pieniądze są w życiu najważniejsze i wszystko kręci się wokół nich. Niestety równie wielu przekonało się na własnej skórze, że to nie musi być prawda.

Dla bohatera powieści Karola Dickensa pt. "Opowieść wigilijna" pieniądz stał się nadrzędną wartością, był ważniejszy od miłości, przyjaźni, rodziny. Ebenezer Scrooge w dzieciństwie cierpiał prawdopodobnie z dwóch powodów. Pierwszym było odrzucenie go przez ojca, uczył się w szkole z internatem. Zdarzało się nawet, że samotnie spędzał wigilię Bożego Narodzenia. Jedyną osobą, która otacza miłością była jego siostra. Prawdopodobnie drugim powodem zmartwień było jego ubóstwo. Pracował jako czeladnik w sklepie. Jak wynika z rozmowy młodego Ebenezera z jego narzeczoną, w pewnym momencie fakt, że wcześniej nic nie posiadał, doprowadził go do tego, że zaczął patrzyć na wszystko przez pryzmat pieniądza. Wiara w moc pieniądza sprawiła, że Ebenezer stał się jednym z najbardziej samotnych ludzi, jacy "chodzą po świecie". Jego postawa, sposób zachowania, nie tylko odpychały od niego ludzi, ale sprawiły, że miał wielu wrogów. Na szczęście dla tego bohatera, w porę zrozumiał, że w życiu tak naprawdę posiada się tym więcej im więcej się z siebie daje innym.
Kolejnym przykładem bohatera, któremu pieniądze zawróciły w głowie jest Harpagon z powieści Moliera pt. "Skąpiec". Ten chorobliwy skąpiec nie liczy się z nikim, lekceważy własne dzieci. Zysk materialny jest celem jego życia, a podejrzliwość wobec wszystkich potencjalnych złodziei szkatułki z pieniędzmi drażni i irytuje. Harpagon jest bohaterem pozbawionym ludzkich uczuć i ofiarą chorobliwej chciwości.
Jak się okazuje pieniądze, mogą być naszym wrogiem, zamiast polepszyć komforty życia, mogą je zrujnować. Wszystko jest dla ludzi, ale trzeba zawsze odnaleźć umiar i potrafić korzystać z dóbr nam przeznaczonych.


PS. Pamiętaj o formie listu :
- miejscowość i data
- nagłówek ( do kogo adresowany jest list
- podpis