Odpowiedzi

2010-01-28T16:03:12+01:00
Czy świat naprawdę jet kolorowy? Na pewno wszyscy zastanawiają się czy świat ma barwy? Otóż, tak naprawdę świat nie miałby barw, gdyby nie światło słoneczne. Światło słoneczne składa się z siedmiu barw, czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, błękitny, granatowy oraz fioletowy. A dlaczego są też takie kolory jak biały i czarny? Ponieważ kiedy światło słoneczne odbija wszystkie siedem barw-wtedy powstaje biały, a kiedy przyciąga wszystkie barwy-czarny.

Każdy kolor ma jakiś wpływ dla człowieka.
-Biały-daje poczucie spokoju i swobody.
-Czerwony-dodaje pewności siebie, wywołuje agresję.
-Żółty-poprawia pamięć oraz myślenie.
-Zielony(najważniejszy)-działa odprężająco, regeneruje siły, i najważniejsze nie męczy oczów.
-Niebieski-łagodzi ból, ułatwia zasypianie.
-Fiolet(fioletowy)-wycisza, tłumi napięcie psychiczne.
-Róż(różowy)-dodaje również pewności siebie jak barwa czerwona.

Gdyby nie światło słoneczne, które składa się z wielu barw i kiedy mieszają się dają światło białe, świat byłby szaro-czarny. Gdyby nie światło nie byłoby również tęczy.

Jak zwierzęta widzą kolory?
Otóż badania dowiodły, że nie wszystkie zwierzęta widzą różnorodne barwy. Pszczoły-osy widzą około 150 kolorów więcej od ludzi. Psy widzą na szaro, natomiast koty widzą barwy, ale nie wszystkie.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T16:30:36+01:00
Chociaz swiatlo wydaje nam sie biale, da sie je rozszczepic na barwy widma optycznego w ktorym kazda barwa odpowiada innej dlugosci fali. wiekszosc fal zawiera pigmenty ktore pochlaniaja fale o odpowiedniej dlugosci a pozostale odbija. to co po odbiciu trafia do naszych oczu to roznorodne kolory.
IRYZACJA- w zaleznosci od kąta patrzenia widzimy inne polyskujące kolory co jest spowodowane struktura powierzchni.

Swiatlo sloneczne biegnac do ziemi ulega rozpraszaniu poniewaz napotyka czasteczki pylu. intensywnosc zalezy od dlugosci fali swiatla. swiatlo niebieskie ma krótsze fale i sa silniej rozpraszane. Wlasnie dlatego NIEBO MA KOLOR NIEBIESKI
swiatlo czerwone i pomaranczowe o dluzszych falach przenika dalej i zdobi niebo(np przy zachodzie, kiedy pada pod innym katem do ziemi i jego fale przebywaja dluzsza droge) zdobi niebo na kolor czerwony