Odpowiedzi

2010-01-28T16:34:06+01:00
Chodzi oto, żeby przebaczać chętnie a nie pod przymusem. I to przebaczenie ma być z całego serca. Był podany przykład jak jeden był winny bardzo duzą sumę i zostało mu przebaczone, a ten kto miał małą kwotę do oddania, to nie zostało mu przebaczone.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T16:37:33+01:00
W tej Ewangelii pewien dłużnik był coś winien swojemu panu. Lecz nie miał z czego oddać i jego pan sie ulitował.Lecz dluznik spotykacjąc swojego współdloznika nie darował długu i wtrącil go do wiezienia.pan sie dowiedział i rozkazal tortury nad nim. I jeśli my tez nie wybaczymy komus czegos to nie zostaniemy zbawieni, ponieważ nasz Bóg zlitował się nad nami i my musimy wybaczac naszym bliźnim również.
2010-01-28T16:41:57+01:00
Pewien król miał podwładnego, który był mu dłuzny pięniądze [ talenty] Król kazał go i jego rodzine sprzedać, gdy podwładny to usłyszał upadł na ziemię i go prosił o cierpliowość. Król ulitował się na nim i kazał go puścić a dług z niego zdjął. Gdy ten wyszedł od króla zauważył swojego wspólpodwładnego, ktory z kolei ten był mu winien pieniądze. Złapał go i kazał oddać wszystkie pięniadzę, ten nie miał z czego upał na ziemię i go prosił o cierpliwość, ten jednak nie zgodził się , kazał go zamknąć w więzieniu. Widzieli to inni ludzi i od razu pobiegli do króla powiadomić go o tym zajściu. Król wezwał Go do siebie i zapytał czy nie powinien się nad nim ulitować tak jak on to zrobił . Król uniesiony gniewem, wydał go na katorgę, aż zwróci cały dług.