Cześć. Mam wielką prośbę. Są to pytania do fragmentu tekstu "Stowarzyszenie umarłych poetów". Nazywa się " Chwytaj każdy dzień ".

1. Wyjasnij dlaczego Knox określił lekcję Keatinga , jako lekcję z duchami ?. i teraz taki tekst i do tego pytanie :

- Ilu z nich udało się dokonać choć odrobinę z tego, do czego byli zdolni, zanim zorientowali się, że jest już za późno? Czy w pogoni za wszechwładnym bogiem sukcesu ... nie pogubili swoich chłopięcych marzeń? Trzeba wam wiedzieć, że większość z tych dżentelmenów użyźnia teraz ziemię pod cmentarnymi żonkilami! A jednak, jeśli tylko mocno wytężycie słuch, usłyszycie ich wołanie. Zbliżcie się do nich - zachęcił - Śmiało. Słyszycie? Słyszycie ich głos?


pytanie:
jak rozumiesz ten tekst?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T17:18:30+01:00
Lekcja z duchami , bo była to niejako "rozmowa" uczniów ze zmarłymi chłopcami z Akademii


Czy ważniejsze są 4 zasady akademii? dyscyplina i stanowczośc nauczycieli ? Uczniowie akademii maja zostać lekarzami , bankierami , prawnikami . Maja zrobic karierę i zarabiac duzo pieniędzy , które zagwarantują im wykonywane zawody . Ważne w młodości sa młodzieńcze marzenia, a nie gonienie za karierą. Tym samym John Keating przybliża im hasło epikureizmu "carpe diem". Wołaja oni aby chywali dzień, chwilę, bo w młodości to jest bardzo ważne: marzenia
7 3 7