Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T17:29:37+01:00
Kwidzyn, 28.01.2010r


Droga Agnieszko !

Piszę do ciebie gdyż chciałabym podzielić sie z toba wspaniałą wiadomoscią.
Ostatnio przeczytałam wspaniałą książkę pt. ,,Opoieści z Narni ' ' i chciałabym zachęcic cie do jej przeczytania.
Ksiązka jest fantastyczna , do wspólnego czytania w długie zimowe wieczory i nie tylko. Część pierwsza zatytułowana jest ,, Lew, Czarownica i stara szafa'' Głównymi bohaterami jest czwórka dzieci, rodzenstwo : Łucja, Zuzia, Edmund i Piotr. dzieci w strym domu przypadkowo odkrywaja przejście do krainy mówiacych zwierząt , faunów, driad, olbrzymów i Karłów lecz niestety rzucono zły czar na Narnie i wciąż panuje tam zima .
Więcej ci nie opowiem lepiej jak sama przeczytasz mam wielka nadzieje ze cię zacheciłam. czekam na szybką odpowiedź o ksiązce.

Twoja najlepsza kumpela
ROKSIA
33 4 33
2010-01-28T17:38:10+01:00
Cześć Asia!
Piszę do ciebie list w sprawie książki. Jest to książka pod tytułem ,,Syzyfowe prace". Bardzo miło mi się ją czytało, też Ci ją polecam.
Głównym bohaterem książki jest chłopiec. Mieszka w części Polski która była pod władzami Rosji. Dostaje się do gimnazjum ale przedtem musiał nauczyć się Polskiej ortografii i gramatyki w języku rosyjskim. O jego dalszych przygodach przeczytaj sama.
Bardzo Cię zachęcam do tej lektury ponieważ opowiada o Polsce po rozbiorze. Mówi także o sposobach rusyfikacji. Pozdrów całą rodzinę.
(twój podpis)
21 4 21
2010-01-28T17:39:48+01:00
Warszawa, 28 stycznia 2010r.

Droga Natalko!(może być inne imię)

W szkole przerabiamy właśnie książkę C.S.Lewisa pt. "Opowieści z Narnii". Jest to cykl siedmiu powieści fantastycznych dla dzieci.
Opowieści z Narnii opowiadają o przygodach dzieci, które grają główne w odkrywaniu historii fikcyjnego świata, miejsca, gdzie zwierzęta mówią, magia jest powszechna, a dobro walczy ze złem. Jest to bardzo ciekawa i wciągająca książka. Znajdują się w niej momenty wzruszenia i przygnębienia, szczególnie na końcu. Stała się ona moja ulubiona książką.
Polecam ja tobie i zapewniam cię, wystarczy, że przeczytasz kilka pierwszych stron, a nie będziesz mogła się od niej oderwać.

Pozdrawiam, Pati
14 3 14