Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T17:27:05+01:00
1. Polacy bronili się tak długo, bo walczyli dla dobra swojej ojczyzny. Mimo,że byli atakowani z lądu, powietrza i wody walczyli do ostatniej kropli krwi i nie kapitulowali. Jest to wyraz ogromnego poświęcenia i bohaterstwa dla ojczyzny.
2, Dobrze postąpił. Wiedział, że dalsza walka nie ma sensu, bo to pewna śmierć. Ocalił więc wiele istnień. Jako doświadczony dowódca rozważył wszystkie za i przeciw i podjął najlepszą decyzję jaką mógł. Nie zrobił tego z tchórzostwa. Gdyby tylko trzeba było zginąłby dla kraju. Był wielkim patriotą.
2010-01-28T17:31:26+01:00
Dowódca obrony półwyspu Westerplatte mjr. Henryk Sucharski otrzymał rozkaz powstrzymania Niemców przez 6 godzin. Po tym czasie nadejść miała odsiecz - oddziały Armii "Pomorze" . 182 żołnierzy majora Sucharskiego odparło ataki policji gdańskieji niemieckiej piechoty morskiej, przetrwało ostrzał z pancernika i liczne naloty bombowców nurkujących . Westerplatyczycy poddali się na rozkaz dowódcy dopiero siódmego dnia walki, po wyczerpaniu zapasów lekarstw i amunicji.