Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T17:52:10+01:00
Ksiazka pt. "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza to opowiesc o porwaniu Stasia i Neli . Dzieci pochodzili z innych rodzin i byli polsierotami. Wychowywali sie bez matek. Dzieci nie byli rodzenstwem a jednak bardzo sie milowali i szanowali . Mimo wielu napotkanych niebezpieczenst zawsze mogli na siebnie polegac i nigdy sie nie poddawali . Uwazam, ze ksiazka ta jest przykladem jak warto sie milowac . Ludzie pomimo wielu trudnosci , staraja sie kochac drugiego czlowieka i byc dla niego dobrym . Staś opiekowal sie Neli jak wlasna siostra . Wiedzial jak wazne jest zycie dziewczynki dla jej ojca. Mysle, ze ksiazka ta uczy nas jak powinnismy zachowac sie w trudnych sytuacjach. Pomaga odróżnic dobro od zla .
3 5 3
  • Użytkownik Zadane
2010-01-28T17:54:26+01:00
książkę "W pustyni i w puszczy napisał Henryk Sienkiewicz. Powieść podróżniczo-przygodowa wydana w roku 1911.
Akcja książki toczy się w Afryce pod koniec XIX wieku i przypada na rok 1885- czas powstania Mahdiego przeciwko Anglikom.
Główni bohaterowie powieści : Nel Rowilson oraz Staś Tarkowski. Z biegiem czasu Staś zrozumie, że musi bronić Nel za wszelką cenę. Jest gotów zrobić dla niej wszystko nawet umrzeć. Bez dziewczynki książka byłaby smutna i wcale nie ciekawa. Za to chłopiec nadaje książce ciekawe zwroty akcji oraz dreszczyk emocji.
Myślę, że każdy powinien przeczytać tę książkę, ponieważ pokazuje ona, w jakich sytuacjach może postawić nas los.
1 1 1