Opis hobbita.
1.Wstęp: przedstawienie postaci (Jak się nazywa? Kim jest-postacią realistyczną czy fantastyczną? W jakim utworze występuje? Kim są jej rodzice (rodzina)? W jakim jest wieku? Gdzie mieszka? Czym się zajmuje?)


2.Rozwinięcie:Opis wyglądu zewnętrznego ( w zależności od informacji podanych w tekście),np.
*wzrost
*sylwetka
*włosy
*dłonie
*stopy
*twarz
*ubiór

3.Cechy charakteru i umiejętności:(nazwane wprost przez narratora lub inne postaci oraz wynikające z zachowania bohatera i upodobań; poparte uzasadnieniem i odpowiednimi cytatami)


4.Zakończenie Ocena postaci:(Co w niej budzi twoją sympatię,a co nie? Czy możliwa jest jednoznaczna ocena postaci,czy nie, i dlaczego? Czy bohater jest godny naśladowania i z jakiego powodu?)

Tekst:Hobbit,czyli tam i z Powrotem.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T18:58:11+01:00
Hobbit : Imię Frodo, jest postacią realistyczną. Często pokazywana w opowieściach średniowiecznych. Występuje w utworze Władca Pierścieni. Nie ma rodziców, ma około 25 lat. Nie ma domu oraz jego zajęciem jest poszukiwanie przygód.
Frodo był bardzo niski tak jak wszyscy hobbici, sylwetkę ma krępą oraz drobną. Włosy miał brudne i nie poukładanie caś jego dłonie były jeszcze gorsze. Poobgryzane paznokcie, brudne i brzydkie ręce. Stopy również miał brudne tak jak inne części ciała, miał małą stópkę. Jego twarz przypominała biedne, bezbronne dziecko.
Był nieufny, i nie miał dużo przyjaciół. Był bardzo zwinny oraz szybki. Z łatwością uciekał przed wrogami i innymi ludźmi którzy chcieli mu zabrac pierścień.
Według mnie był postacią sympatyczną, lecz gdy słuchało się o tej postaci to nie wiedziałem o kim jest czasem mówiono. Ponieważ narrator raz przedstawiał postac jako dobrą, sympatyczną i uczynną, a raz jako niedobrego, nie ufnego człowieka. Mam nadzieję że pomogłem :)
28 3 28