Hej, mam prosbe powiedzcie jak sprawdzic uzytkownika alegro z kad on jest?
nie chodzi mi o osobe od ktorej cos kupuje, tylko chce sprawdzic dany nick pewnej osoby, z ktora licytuje dany przedmiot, i chce wiedziec z kad ta osoba jest, bo podejrzewam ze specjalnie ten ktos mnie przelicytowuje zeby wyludzic pieniadze.

pierwsza dobra odp. ma na 100% najlepsza.

2

Odpowiedzi

2010-01-28T19:26:04+01:00
Musisz wejśc na profil tej osoby i tam pisze,
a jak nie pisze to pewnie nie podał.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T19:40:06+01:00
Możesz napisać do niego maila pod jakimś pretekstem(jeśli podał swój mail),jesli Ci odpisze na twój adres możesz zobaczyć jakie jest IP jego komputera(czyli nr identyfikujący komputer w sieci) mając ten adres wpisujesz go na specjalną stronkę i możesz się dowiedzieć z jakiego operatora internetowego korzysta,i w jakim mieście się ten operator znajduje.Będziesz wiedział z jakiego miasta jest.

chyba że to wieś to nie będzie pisało

a jesli to jest duże miasto i jakaś sieć osiedlowa to po nazwie firmy telekomunikacyjnej możesz wywynioskować w jakim rejonie mniej więcej mieszka a czasem w małych sieciach można zobaczeć ulicę do jakiej sieć nalezy czyli przybliżone miejsce zamieszkania użytkownika

sposób może wymaga zachodu,i nie zawsze jest dokładny,ale zwykłe sprawdzenie tej osoby poprzez allegro może nic nie dać. osoba na allegro mogła nie podać swojego prawdziwego miejsca zamieszkania

i choć moze to pomóc to moze nie zdać egzaminu bo nie zawsze w mailu w nagłówku pisze IP osoby wysyłającej,może też korzystać z jakiegoś serwera proxy a jesli ma np. neostradę lub inną dużą sieć to nie bedzie dokładnego miasta.