Odpowiedzi

2010-01-28T19:36:31+01:00
Do konsulatu Amerykańskiego

Nazywam się Józef Skawiński. W swoim życiu przeszedłem dużo i teraz pragnę zająć jakąś spokojną pracę, najlepiej na stanowisku latarnika.
W roku trzydziestym uczestniczyłem podczas powstania listopadowego (1830-1831), brałem również udział w wojnie karlikowskiej (wojna domowa w Hiszpanii 1833-1840), byłem w legii francuskiej (otrzymałem order Legii Honorowej), na Węgrzech uczestniczyłem w powstaniu narodowym przeciw Austrii (1848-1849), w Stanach przeciw południowcom (w wojnie domowej stanów północnych przeciw południowym w latach 1861-1865). Pracowałem także na wielorybniku, zwiedziłem wszystkie kontynenty, miałem fabrykę cygar w Hawanie, założyłem warsztat kowalski, w Kalifornii miałem fermę, byłem kopaczem złota, poszukiwaczem diamentów. Jednak te wszystkie moje wysiłki zdały się na nic gdyż nic mnie dobrego w życiu nie spotkało, moja ferma została zniszczona przez suszę, mój warsztat kowalski spłonął w pożarze miasta. Pracowałem, ale nic z tego nie mam.
Bardzo bym chciał otrzymać te posadę, ponieważ mam już dość tułaczki po świecie. Proszę o wyrozumiałość.

OGŁOSZENIE
Uwaga!
Pilnie poszukiwana jest osoba pragnąca objąć posadę latarnika na latarni znajdującej się na szlaku miedzy Panamą a Nowym Jorkiem. Ma być to osoba dokładna i odpowiedzialna, dobrze spełniająca swoje obowiązki. Jest to praca w samotności, dlatego kandydat powinien lubić ciszę, spokój i śpiew ptaków. Zgłoszenia prosimy dostarczać do biura konsula Mr Izaaka Falconbridge.
1 5 1