Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-29T12:46:31+01:00
1. Przemówienia w monachijskiej piwiarni Hofbräuhaus.
2.Stworzenie Ordnertruppe, później przekształcone w Saalschutz (straż zgromadzeń partyjnych NSDAP)
3.Zorganizowanie puczu monachijskiego (zamachu stanu).Hitler idzie do więzienia, ale zostaje wypuszczony po paru miesiącach.
4.Napisanie w więzieniu książki "Mein Kampf (niem. Moja Walka). Wódz III Rzeszy podzielił ludzkość na trzy grupy: twórców kultury, krzewicieli kultury i burzycieli kultury. Do pierwszej grupy zaliczeni zostali wyłącznie Aryjczycy, do drugiej np. Japończycy. W opinii Hitlera istnienie drugiej grupy jest niezbędne, bowiem bez wykorzystywania narodów tej kategorii Aryjczycy nie mogliby stworzyć podstaw współczesnej cywilizacji. W trzeciej kategorii znaleźli się Żydzi, zdaniem Hitlera, niezdolni do tworzenia kultury.
5.Stworzenie SA (Sturmabteilung, niem. Die Sturmabteilungen der NSDAP, pol. Oddziały Szturmowe NSDAP) oraz SS (Die Schutzstaffeln der NSDAP – eskadra ochronna NSDAP) - paramilitarna i początkowo elitarna niemiecka formacja nazistowska, podległa partii NSDAP.
6. Przejęcie władzy w Niemczech.
7.Podpalenie Reichstagu,niemieckiego parlamentu. Hitler oskarża o to żydów, demokratów i komunistów, umacniając się wokół NSDAP.
8.Noc długich noży – przeprowadzona w nocy z 29 na 30 czerwca 1934 akcja schwytania i wymordowania przeciwników Hitlera wewnątrz ruchu narodowosocjalistycznego. Tej nocy SS i wojsko zajęły główną siedzibę dowództwa SA i aresztowały jego dowódcę Ernsta Röhma,byłego przyjaciela Hitlera.Przypuszcza się, że zamordowano około 400 ludzi. Pretekstem do podjęcia tych działań miał być rzekomo planowany przez nich zamach stanu.

Mam nadzieję, że pomogłem.