Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T20:46:46+01:00
Jak powiedział Terencjusz: „ Śmiałym szczęście sprzyja”. Uważam, że mogłabym poprzeć zdanie tego pisarza ponieważ wielu ludzi w dzisiejszych czasach musie mieć „ to coś” co pozwala im przetrwać i odnosić sukcesy.
Taką osobą, która miała bardzo ciężkie życie jest Ania „ Z Zielonego Wzgórza”. Jako mała dziewczynka straciła rodziców, została przygarnięta przez ciotkę i mimo wszelkich trudności udało jej się skończyć studia. Nawet brak pieniędzy nie był tak wielką przeszkodą, której by Ania nie dała rady pokonać.
Kolejnym przykładem jest dziewczynka o wielkim sercu, która w dzieciństwie również traci rodziców. Zostaje przygarnięta przez rodzinę która początkowo jej nie akceptuje. Jednak pogoda ducha i radość, którą ma w sobie Basia sprawia że zjednuje sobie rodzinę stając się jednocześnie ich ulubienicom. Autor „Awantury o Basię” opisuje koleje losu dziewczynki między innymi to, że w bardzo młodym wieku postanowiła szukać swojego ojca. Poruszyła niebo i ziemię, aby go odnaleźć. Parę razy zwątpiła, ale się nie poddała, wierzyła że odnajdzie ojca i w to że szczęście się do niej uśmiechnie. Po długich poszukiwaniach, chwilach gorszych i złych odnalazła ojca i wiedziała że dążenie do celu miało sens.
Staś i Nel główni bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy” to dobry przykład na parę dwojga odważnych i szczęśliwych dzieci. Staś opiekuńczy i troskliwy, a Nel mimo swojego młodego wieku odważna i bohaterska. Staś był skory do pomocy, kiedy Nel była chora zdobył dla niej lek bez względu na to że groziło mu niebezpieczeństwo. Był odważny, bo nie bał się powiedzieć Mahdiemu że nie przyjmuje jego wiary, udowodnił, że ma swój honor. Wiele dni opiekował się na pustyni swoją młodszą koleżankom, wiedział że bardzo boi się porywaczy, którzy ich porwali. Robił wszystko, żeby jego ojciec mógł go odnaleźć .Dążył do celu, który zdobył tzn. ojciec odnalazł zagubione dzieci.
Oprócz typowo lekturowych postaci, są jeszcze te bajkowe, które cechują się odwagą, zawsze wygrywają, a szczęście im sprzyja bez względu na przebieg zdarzeń.
Mam nadzieję, że przekonałam czytelnika o tym, że „do odważnych świat należy” a słowa Terencjusza napewno nie były rzucone na wiatr.

Pozdro ;D
23 2 23