Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T21:08:57+01:00
Niejedni mówią : „Nie szata zdobi człowieka”, a inni zaś ''Jak Cię widzą tak Cię piszą'' . Nasuwa się więc pytanie : w czym tkwi wartość człowieka ? W głębi serca? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w dalszej cześci mojej pracy.
Jako przykładem posłużę się postacią św Aleksego. Otóż ten święty pozostawił cały majątek, który posiadał tylko po to aby nieść pomoc innym . Św Aleksy to osoba, która całe swoje życie poświęciła Bogu, więc możemy nazwać go ascetą . Czy to aby odpowiednie określenie ? Zdecydowanie tak. Jak można nazwać osobę , która nie korzysta z żadnych przyjemności, bo dla niej przyjemnością jest pomoc innym.
Myślę, że słusznym przykładem będzie również postać Ani z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery.. Główną bohaterką jest Ania Shirley , która to przez całe swoje dzieciństwo zmuszona była do ubierania się w brzydkie, szare, niepasujące do niej ubrania, lecz w głębi duszy była bardzo posłuszną, grzeczną i dobrą dziewczynką. Przez wiele momentów udowadniała, że liczy się to co mamy we wnętrzu swego serca.
Uważam, że argumenty, które wymieniłam wyżej przekonają o słuszności postawionej przeze mnie tezy. Strojem można zachwycić, ale to jest wszystko. Strój jest oprawą człowieka, Najważniejszym skarbem człowieka jest jego serce, wartością jego uczynki i sposób bycia.