Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T21:50:40+01:00
Polacy mieli szanse na zwycięstwo. Fakt, że Wehrmacht był liczniejszy i lepiej wyposażony, ale Polacy mieli za zadanie utrzymać się tylko do 14 września. Przed wybuchem wojny Anglia i Francja zapewniły nas że jeśli Niemcy zaatakują, to oni przyjdą nam z pomocą. Wehrmacht cały czas posuwał się na przód, ale Polscy żołnierze dzielnie stawiali mu opór. Było wiadome że, gdy Anglia i Francja zaatakują Niemców od zachodu, wtedy walka na dwa fronty ich wykończy, ale na zachodniej granicy było cicho, nie padł ani jeden strzał, Sojusznicy nas opuścili.
12 września w Abbeville ustalili że udzielanie Polakom wsparcia nie ma sensu. To był dla Polaków cios, ale nie przestaliśmy się bronić, mimo opuszczenia nas przez sojuszników nadal mieliśmy cień szansy na wygraną, Polacy bronili przecież swojej ojczyzny, nie chcieli by ponownie wdarła się pod obce panowanie.
Jednakże los Polaków został przesądzony 17 września, kiedy to Armia Czerwona przekroczyła wschodnią granicę II RP.
Wtedy nie było już cienia szansy by obronić niedawno odzyskaną Niepodległość.

To mój pogląd , sorry że tak krótko mam nadzieje że się przyda, daj naj:D
Pozdrawiam:)
4 3 4
2010-01-28T22:00:33+01:00
Polacy we wrzesniu 1939 roku nie mieli zadnych szans, byli przede wszystkim nieprzygotowani na atak ze strony niemieckiej, a co dopiero ze strony rosyjskiej. Obaj agresorzy ktorzy napadli na polske byli rzekomymi sojusznikami, co gwarantowaly pakty pomiedzy Polska i ZSRR, i Polska i 3rzesza. Okazalo sie bowiem jednak, ze to Niemcy i ZSRR podpisali potajemnie akt o wspolnej nieagresji na siebie samych, a takze o de facto 4 rozbiorze Polski.
Co do pozostalych 'sojusznikow' mianowicie francja, wielka brytania,to ograniczyli sie jedynie do zrzucania ulotek samolotami na terytorium polski , w ktorych byly zawarte opisy nawolujace do niemieckich i rosyjskich zolnierzy, aby zaprzestali dzialan wojennych. Owi 'przymierzency' polakow martwili sie o wlasny los bardziej i mysleli, ze niemcy 'zadowola' sie Polska i po zdobyciu jej terytorium zaprzestaniu dzialan wojennych w Europie.
Polacy stawiali dzielnie upor niemieckim i rosyjskim wojskom, jednak pomimo ich mestwa i odwagi nie udalo sie uratowac wolnosci Polski. Zaatakowali ich dwie swiatowe mocarstwa zbrojowe, tymbardziej niemcy dazyli do tego od kilku lat, aby stac sie swiatowa potega militarna w kazdej dziedzinie znajdujacej sie pod ta nazwa.
Polska zostala zdobyta i ponownie rozdarta na dwie czesci pomiedzy trzecia rzesza a zwiazkiem radzieckim, jednak w duszach i sercach polakow nigdy nei zgasla nadzieja na lepsza przyszlosc. Polacy nie poddawali sie tworzac podziemne struktury wladz, wojska, a takze prowadzac propagandowa wojne na zewnatrz.
3 3 3