Odpowiedzi

2010-01-28T21:56:35+01:00
Jako jeden przykład możesz podać naszą historię. gdy po wielu latach okupacji udało się naszym przodkom odzyskać pełna niepodległość.
Kolejnym przykładem moze byż nasza terażniejszość. też przeciaż jako naród potrafimy się zjednoczyć w trudnych sytuacjach, jakiś katastrofach, czy chociażby w strajkach...
2 5 2
2010-01-28T22:23:14+01:00
Polacy są narodem pod wieloma względami odmienym od innych narodów różnią się osobowością i patriotyzmem na co duży wpływ miała historia naszego państwa. Naród polski od początku naszego istnienia toczył walki z najeźcą, który zawsze był lepiej uzbrojony i przewyszał liczebnością, a mimo to wiele bitew polacy wygrywali. W tym momencie nasuwa się pytanie dlaczego?. Nie jest to truna odpowiedź dla człowieka ,który kocha swój kraj po prostu polak, gdy sprawa jest wysokiej rangi i wymaga poświęcenia na szalę kładzie wszystko dla dobra sprawy. w tym wszystkim piorytetem jest walka o wolność naszą i waszą. i tu przytoczę werset naszego wielkiego wieszcza Adama Mickiewicza: "Ojczyzno moja, ten tylko się dowie kto cię stracił" jak wiemy wiele razy traciliśmy wolność,ziemie naszej ojczyzny i wtych ciężkich czasach powstawały zrywy w których rodacy się jednoczyli i wielu wypadkach odnosili sukces. Takim przykładem z ubiegłego wieku było zwycięstwo Solidarności i wyzwolenie się spod rządów ZSRR czyli obecnej ROSJI. Chwała Bogu za tak chwalebne zjednoczenie się całego narodu w trudnych chwilach. Niesnaski idą na tor boczny, a liczy się cel i wszyscy są przekonani, że jest to obowiązek każdego polaka. Wrosło, to w naszą tradycję i możemy się tym szczycić.
2 3 2