Odpowiedzi

2010-01-29T12:34:01+01:00
Dla wielu osób w dzisiejszych czasach dużą rolę odgrywa pieniądz. Bogactwo utożsamiane jest z ogromnym szczęsciem. Szybko można jednak przekonać się, że to złudne rozumowanie, które prowadzi nawet do tragedii. Dlatego jestem przekonana, że nie wszystko co w życiu ważne mozna przeliczyć na pieniadze.

Pierwszym argumentem na potwierdzenie tezy może być postać Skrudża, skąpego i chciwego staruszka, zakochanego w swojej fortunie, lekceważącego swoich bliskich i rodzinę. Dopiero po wizycie ducha swojego przyjaciela zrozumiał, że przyjaźni i miłości nie można kupić. Warto w tym miejscu podkreślić, iż na jego przemianę miała duży wpływ druga osoba.

Druga wartością, której nie można przeliczyć na pieniądze jest zdrowie, o którym mówi J. Kochanowski w swojej fraszce "Na zdrowi".Zdecydowanie nie da się go kupić, a szlachetne kamienie i perły nie zastąpia go. Gdy człowiek nie ma zdrowia, nie cieszy się z bogctwa.

Uważam,że stwierdzenie "Nie wszystko co w życiu ważne,da się przeliczyć na pieniądze " jest jak najbardziej słuszne. Przecież zdrowia, które w naszym życiu jest bardzo ważne, nie da się kupić, nawet gdybyśmy chcieli oddac cały nasz majątek, a miłość i szczeście nie zawita do osoby skąpej i chciwej.Dlatego pamiętajmy, żeby nie przeliczć wszystkiego na pieniądze
39 4 39