Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-29T21:42:34+01:00
"Mały Książę" jest to opowieść zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jest przedstawiona jako opowieść fantastyczna ,ale zawiera kilka morałów odnoszących się do życia codziennego.
Książka ta uczy dzieci, docierając bezpośrednio do ich psychiki. Główna postać jest dzieckiem ,ale jest poważna jak na swój wiek. Mały Książę nie rozwija też specjalnie swoich wypowiedzi ale postrzega świat w bardzo oryginalny sposób. Mimo wielu problemów pomaga innym a przede wszystkim jest odkrywczy.Jego dziecięcą cechą jest zadawanie pytań ,zaś cechą dorosłą są jego wypowiedzi które mimo, iż są tak proste to pozastawiają nam wiele do myślenia.
Natomiast dla dorosłych ta książka jest pouczeniem .Na pewno w jakiś sposób obrazuje to jak dzieci postrzegają świat i jaka krzywdę rodzice wyrządzają dziecku nawet najdrobniejszym szczegółem, który dla nich nie ma znaczenia.
Ta książka idealnie nadaje się i dla dorosłych i dla dzieci.Jest napisana w taki sposobi, aby dorosły zauważył w tym problemy dzieci a dziecko dostrzegło morały zawarte w opowieści.
1 1 1