Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-29T15:34:42+01:00
Ludzie zachowują się w stosunku do siebie agresywnie z wielu powodów. Zazdrość, brak akceptacji siebie, problemy osobiste, to główne przyczyny agresji wśród ludzi. Przedstawię i scharakteryzuje je w dalszym ciągu mojego wypracowania.
W pierwszym argumencie chcę pokazać do czego może doprowadzić zazdrość. W życiu spotykamy wiele osób, które pod wpływem zazdrości mogą zdziałać naprawdę okrutne rzeczy. Przykładem może być zazdrość do przyjaciółki z powodu chodzenia z najładniejszym chłopakiem w szkole. Taka zazdrość może doprowadzić nawet do bójki pomiędzy przyjaciółkami, a co za tym idzie do poważnych obrażeń lub utraty zdrowia.
W kolejnym argumencie napiszę o stosunku młodzieży do ich rodziców. Młodzież często sprzeciwia się rodzicom, przedrzeźnia ich, czasami nawet wyżywa się na nich słownie lub pięściom. Tego tylu agresja może być spowodowana brakiem porozumienia dziecka z jego rówieśnikami, niepowodzenie w nauce itp.
W ostatnim argumencie pragnę wspomnieć o wszelkiego rodzaju używkach. Nadmierne spożywanie alkoholu lub innych używek, może doprowadzić do braku kontroli własnego zachowania. Osoby pod wpływem alkoholu nie zdają sobie sprawy z własnego postępowania. Przyczyną tego jest np. bicie dzieci, wypadki samochodowe, samobójstwa lub nawet śmierć.
Moim zdaniem agresja jest obecna w dzisiejszym świecie. my, jako ludzie powinniśmy podjąć działania zmierzające do wyeliminowania agresji.Powinniśmy starać się zrozumieć drugiego człowieka. Powinniśmy również reagować na tego typu zachowania. Jeżeli nie będziemy biernie przyglądać się agresji, to jest nadzieja, że świat będzie lepszy.
21 3 21