Gdy chcę wejśc na czat wyskakuje coś takiego: Przykro mi, Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi apletów Javy.

Aby ją włączyć postępuj według instrukcji:
w przypadku, gdy używasz przeglądarki Microsoft Internet Explorer wybierz w menu Narzędzia (Tools) pozycję Opcje Internetowe (Internet Options). Następnie wybierz zakładkę Zabezpieczenia (Security) i wciśnij przycisk Poziom domyślny (Default Level).
w przypadku, gdy używasz przeglądarki Netscape Communicator lub Sylaba Communicator wybierz w menu Edycja (Edit) pozycję Preferencje (Preferences) i tam po kliknięciu na Zaawansowane (Advanced) zaznacz pozycję Włącz Javę (Enable Java).
Na koniec przeładuj stronę. To wszystko... Życzymy miłej zabawy.

Uwaga: Przeglądarka Microsoft Internet Explorer w systemie Windows XP nie zawiera maszyny wirtualnej Java. Jeśli nie masz zainstalowanej Javy (lub jest ona w zbyt starej wersji i sprawia problemy), zainstaluj najnowszą wersję JVM (dla systemów Windows 95/98/Me, Windows NT/2000, Windows XP oraz innych systemów, w tym dla Linuxa):
http://java.sun.com/getjava/

Mam Firefox'a. Co zrobic?

3

Odpowiedzi

2010-01-29T15:16:09+01:00
Spróbuj z innej przeglądarki internetowej takich jak [na tej stronie masz po polsku i ściągnij sobie jaką chcesz] : http://shp.net.pl/modules.php?name=przegladarki_internetowe


pozdrawiam :)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-29T16:13:14+01:00
Jeśli używasz Firefox to nie powinno być problemów ale faktycznie możesz nie mieć zainstalowanego dodatku Java. W takim wypadku kiedy wchodzisz na Czat to powinna Ci się pokazać opcja zainstalowania dodatku Java... W innym wypadku w Firefox 3 wejdź w zakładkę Narzędzia następnie Dodatki i zobacz czy masz zaistalowany dodatek Java upewnij się że jest on napewno włączony
2010-01-29T18:38:33+01:00
Stąd możesz pobrać ręcznie Jave dla swojego systemu, prawdopodobnie dlatego chat nie może być obsłużony przez Twoja przeglądarke:
http://java.com/pl/download/manual.jsp
ściągasz to i instalujesz jak zwykły program w środowisko Windows.