Rozważ w formie rozprawki czy jesteś dzieckiem czy bliższy jest ci już świat dorosłych
(mam 13 lat ,ale nie interesuję się jeszcze zakupami,malowaniem itp.
Należe jeszcze do grupy dzieci-jezdże na rolkach,gram w siatkę -no ,czasami bawię się na śniegu...)-To takie ogulne infki...
Tylko proszę, nie kopiować z internetu ,bo już wszystkie czytałam...
Poziom tak na 1-2 klasę gimnazjum...
Ale do jutra ...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-29T17:32:10+01:00
Jestem dzieckiem. Uważam, że każde z nas nim jest. Nie ważne czy mamy piętnaście lat,dwadzieścia cztery czy pięćdziesiąt. Wiele nastolatków usiłuje na siłę być dorosłym. Paląc papierosy, pijąc alkohol jak i nawet zasięgają po narkotyki. Ale zatapianie sie w ten świat `lepszy` poprzez nadużywanie różnych używek, nie zmieni nas w dorosłych. Jestem w 100% dzieckiem. Chcę korzystać z dzieciństwa ile tylko mogę. Uważam, że bycie dorosłym również sprawia ze stajemy się za coś odpowiedzialni. Między innym za swoje czyny ale i również w przyszłości za swoja własną rodzinę. Chciałabym być dobrą matką, żoną, może i babcią. Ale zaczytywanie sie w rożne książki o świecie dorosłych w niczym mi nie pomogą. Trzeba do tego dojrzeć. Kiedy byłam bardzo malutka zawsze imponowała mi babcia. Znała odpowiedzi na wszystkie pytania jakimi ja dręczyłam. `Dlaczego trawa jest zielona?` , ` ` a dlaczego babcia ma większy nos?` . Wiedziała wszytko o co ja zapytałam. Była idealnym dorosłym, wzorem do naśladowania. Nauczyła mnie wszystkiego. Pokazała mi że świat wcale nie jest taki straszny i ogromny jaki się z pozoru wydaje.
Nadal taka jest. Mądra, bystra, mimo sędziwego wieku - spostrzegawcza. Zawsze wie kiedy mi smutno, kiedy potrzebuję jej wsparcia. Pragnę z całego serca być w przyszłości taka jak moja babcia. Mam nadzieję, że czas ukształtuję mnie na odpowiedzialnego, mądrego, dobrego człowieka - dorosłego. Póki co korzystam z dzieciństwa ; )
17 4 17