Napisz na minimum dwie strony zeszytowe co jest dla ciebie syzyfową pracą.
Pamiętaj o poprawności języka i stylistyce.
Zacznij od wyjaśnienia na podstawie słownika frazeologicznego co to jest syzyfowa praca. Pisz akapitami. Nie pisz o szkole,znajdź mądry temat. Rozwiń.


Pisać tylkoCi, którzy potrafią i mają pomysł ;]
wybiorę najlepsze,nie poprawne zgłaszam do usunięcia.
NIE KOPIOWAĆ Z INTERNETU !


=)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T10:31:53+01:00
Syzyfowa praca- praca, króra nie daje oczekiwanych rezultatów, której nie możemy wykonać, nie potrafimy sobie z nią poradzić.


Syzyfową pracą można nazwać sprzątanie pokoju. Sprzątamy, sprzątamy i nic. NIe widać rezultatów, ciężko zauważyć zmiany. Tak samo mycie naczyń. To znaczy, umyjemy je w końcu ... ale później trzeba i tak zrobić to jeszcze raz.

Innym przykładem jest opieka nad zwierzęciem. Musisz, mimo wszystko otoczyć zwierzę opieką, dopóki jest przy tobie, a ty jesteś jego właścielem. Trzeba zwierzę karmić, sprzątać po nim, pozwalać mu na ,, pieszczochy".

Syzyfowa praca. Musimy wkłądać w nią swój trud i poświęcenie. kiedyś to się odwzajemni, ale póki co to my musimy przejąć nad nią kontrolę.
Jeżlei to jest za mało, proszę skontaktuj się na prywatną wiadomość.


2010-01-30T10:56:38+01:00
Syzyfowa praca jest to praca nudna dla nas , monotonna , która ciągle się powtarza i której my nie lubimy.

Syzyfową pracą dla mnie jest np.: zmywanie naczyń.Trzeba to robić jednokrotnie mimo że jej nienawidzę .Kiedy zatka się zlew trzeba palcami to wyjmować by się odetkać jest to obrzydliwe.Lub gdy ktoś z rodziny wstawi kubek z woreczkiem i cytryną do zlewu.Trzeba wyjąć to własnymi rękoma i wyrzucić do kosza.To naprawdę jest coś okropnego.Ta praca ciągle się powtarza bo co z tego gdy umyjemy naczynia.Za pięć minut ktoś się napije i z powrotem zbiera się cały zlew naczyń.Drugim przykładem syzyfowej pracy jest sprzątanie domu.Gdy sprzątniemy dom np.: odkurzymy, ktoś wejdzie i od razu się nanosi dużo paprochów.Jak wytrzemy kurze to w powietrzu lata wiele kurzu i wszystko opada na dopiero sprzątnięty segment.I trzeba znów sprzątnąć dom bo ciągle się coś bałagani.Strasznie nie lubimy taj pracy i ona się ciągle powtarza.

chyba jest dobrze :-)
1 5 1