Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-29T17:30:15+01:00
Główne cechy impresjonizmu: malarstwo plenerowe utrwalające bezpośrednie wrażenia zmysłowe, oparte na wnikliwych studiach nad wzajemnym stosunkiem światła i koloru, swobodna technika mal., nowa konstrukcja obrazu, szkicowość, prowadząca do stopniowej dematerializacji przedmiotów przez zagubienie modelunku i zatarcie konturów; tematyka: pejzaż, martwa natura, rzadziej kompozycje figuralne (scena rodzajowa, portret, akt).

Ideały S. Wokulskiego i J. Ochockiego a marzenia, światło, kolorystyka - miały wpływ na stopień ekspresji czyli zapoczatkowanie impresjonizmu.
58 3 58
2010-01-29T17:31:32+01:00
IMPRESJONIZM zostal zapoczatkowany w paryzu w 1854r. podczas pierwszej wystawy nazwano ich impresjonistami (wrazeniowcami)
impresjonisci glosili przekonanie ze natura jest malowana sloncem i nie zna czarnego koloru. Swiat w obrazach impresjonistow jest zmienny, dynamiczny, ulotny, kolorowy, obrazy malowane sa pojedynczymi drobnymi kropeczkami, totez z bliska sa po prostu rozmazane, gdy odejdzie sie dalej widac co przedstawiaja. impresjonisci uzasadnili prawo artystow do subiektywnego spojrzenia na przedmioty i zjawiska. do najwybitniejszych nalezeli: edward manet, august renoire
w impresjonizmie kolory byly najczesciej pastelowe i zlewaly sie
32 3 32