Odpowiedzi

2010-01-29T20:18:30+01:00
Uważam, że nazizm i komunizm są ideologiami pełnymi pogardy i śmierci. Zamierzam to udowodnić,mam nadzieję,trafnymi argumentami.
W nazizmie warstwa uprzywilejowana nie miała lekko. Hitler może i nikogo osobiście nie zabił, ale bezwzględnie kazał zabijać swoich przeciwników. Przeżył on wiele zamachów na swoje życie(powstała książka- Walkiria),ponieważ wiele osób bało się o swoje życie, swoich bliskich no i ojczyzny. W ZSRR było jeszcze gorzej- pozorne pytanie Stalina ˝dlaczego unikasz patrzenia mi w oczy˝ mogło być wyrokiem śmierci. Stalin zlecał morderstwa, niekiedy bardzo brutalne.
Warstwa uprzywilejowana w Niemczech (Aryjczycy czystej krwi) cieszyła się wielkimi przywilejami. Dostawali kredyty, które po urodzeniu 4 dziecka przez kobietę były niwelowane. żydzi byli strasznie prześladowani przez Niemców ( i nie tylko). W większości krajów zapanował antysemityzm. żydzi byli pogardzani, nie znano ich, a co człowiek nie zna to tego nienawidzi.
W ZSRR Polaków, Ukraińców i całą resztę zsyłano do łagrów, jeśli im się poszczęściło. Inni trafiali na Syberię czy byli rozstrzeliwani. Aczkolwiek łagier to wątpliwe szczęście, bo panowały tam nieludzkie warunki.
W Niemczech uważano, że miejsce kobiet jest w domu, mają tylko zajmować się dziećmi. W tam tych czasach bardzo mało kobiet dostało się choćby na medycynę. Niemka gdy dokonała aborcji była skazana na więzienie, natomiast gdy żydówka to zrobiła to nic jej się nie działo.
W Niemczech ponadto obowiązywała sterylizacja osób niepełnosprawnych umysłowo jak i fizycznie.
Sądzę, że tak nazizm i komunizm to ideologie śmierci i pogardy. Przez 2 osoby Hitlera i Stalina zginęło ok. 14 milionów ludzi, a może nawet więcej.
2 1 2