Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-29T19:30:10+01:00
1.Teza:czy warto mieć swoją biblioteczkę
2.Argumenty:
-własne ksiarzki to oszczędność czasu
-natychmiastowa pomoc w nauce-podręczniki,słowniki,atlasy
-stała i dostępna w każdej chwili porada w różnych dziedzinach życia
-rozrywka
-kształtowanie szacunku dla książki i umiejętności posługiwania się ją
-zbieranie książek jako hobby
3.Podsumowanie:Warto mieć w domu doradcę,informatora i przyjaciela.
Rozprawka

Tematem mojej rozprawki jest:czy warto mieć swoją biblioteczkę. Będę się starała za pomocą kilku argumentów przekonać wszystkich o tym,że naprawdę warto mieć swój księgozbiór.Każdy człowiek który chce się rozwijać umysłowo i brać czynny udział w życiu kulturalnym powinien mieć własną biblioteczkę,gdyż daje ona bardzo wiele korzyści.

Nawiązując do tematu chciałabym podkreślić,że własne ksiąrzki to oszczędność czasu.W każdej chwili można sięgnąć po książkę której potrzebujemy.Nie musimy wychodzić z domu,iść do biblioteki i pracować w czytelni.Nie ma konieczności wychodzenia z domu po książki w deszczowe dni.Dodatkowym utrudnieniem mogą być także godziny i dni otwarcia bibliotek.Poza tym własne książki na półce są dużą pomocą w nauce.W każdej chwili bowiem można sięgać do encyklopedii,słowników czy atlasów po rządaną informację.Natomiast starannie ułożone podręczniki sprzyjają systematycznej pracy.

Warto również zauważyć,że ten,kto ma na swych półkach książki specjalistyczne może dzięki nim uzyskać informacje i poradę z prawie każdej dziedziny życia.Wszelkie leksykony,atlasy,(grzybów,ptaków,ryb,leków)encyklopedie(muzyki,medycyny,historii)pomogą nam wzbogacić naszą wiedzę,prace domowe i referaty.

Pragnę również zauważyć,że zdięta z półki powieść pozwoli przyjemnie spędzać czas i staje sie dla nas wybawieniem w chwilach,kiedy się nudzimy.Ulubiona pozycja poprawia nam nastrój.Możemy czytać ją nawet kilka razy.Jednym słowem może dostarczyć nam ciekawych wrażeń,poruszyć naszą wyobrażnię i stać się miłą rozrywką.

Nie wolno też pominąć jeszcze jednoego argumentu który mówi o bardzo ważnej korzyści z posiadania biblioteczki.Kto ma własny księgozbiór,szanuje książki własne i cudze.Uczy się nimi posługiwać,wie jak szybko odnależć dane hasło czy zagadnienie.Zdaje sobie również sprawę z tego,jakią książka ma wartość.Dba o nie bo wie,że śą bardzo drogie a także szanuje bo są to małe dzieła sztuki.Czasem w naszej biblioteczce znajdują się prawdziwe zabytki,tkz.białe kruki oraz książki które są w naszych rodzinach od pokoleń.

Trzeba pamiętać także o tym,że tworzenie własnej biblioteczki może przerodzić się w hobby.Często zbieramy różne wydania naszej ulubionej książki,kolekcjonujemy wszystkie dzieła ulubionego autora lub szukamy naprawdę pięknych wydań albumowych.Bogata i zróżnicowana biblioteczka staje się ozdobą mieszkania i naszą chlubą a także wiele mówi o nas samych.

Reasumując,uważam,że z powyższych sądów jasno wynika iż warto mieć swoją biblioteczką.Mam nadzieję,że płyną z tego same korzyści.Zaczynajmy więc wypełniać półkiksiążkami!Warto mieć w domu cierpliwego doradcę,rzetelnego informatora i wiernego przyjaciela.

Tylko uważaj bo jak pisałam to popełniałam trochę błędów ortograficznych. To w czasie pisania sobie poprawisz. Mojej pani od polskiego sie podobala bo dostalam 6- za bledy.