DAM NAJ NAJ ZA TO ŻE NA PISZECIE MI TE POLECENIA. TAK NA ZWYKŁĄ KARTKĘ PAPIERU 1 LUB 1,5 STRONY
1)"najlepiej widzi się tylko sercem"
przedstaw swoją opinię na ten temat
2) "mowa jest zródłem nie porozumień"
opisz sytuację która potwierdza takie zdanie zastosuj wyrazy nazywające uczuciami
DZIĘKI
POZDARAWIAM

2

Odpowiedzi

2010-01-29T22:52:39+01:00
1) najlepiej widzi sie tylko sercem slowa w dzisiejszych czasachniebezpieczne gdyz coraz mniej ludzi kieruje sie sercem. Wiekszosc ludzi kieruje sie rozumem myslac o karierze przyszlosci jednak warto zwrocic uwage na to iz serce to nasze uczucia np dzieki wrazliwosci podejdziemy i pomozemy osobie w potrzebie pozatym czesto jestesmy wewnetrznie rozdarci serce mowi co innego niz rozum ale warto pamietac iz tak naprawde do konca zycia mozemy zalowac ze czegos nie sprobowalismy
2) mowa jest zrodlem nieporozumienia gdyz wiele slow ma kilka znaczen i gdy uzywamy tzw skrotow myslowych czesto wprowadzamy kogos w blad np mowimy ;"wiekszosc osob ma probelme z glowa" gdy nei chodizlo nam o chorobe lecz o bol glowy albo np umawiajac sie zkims podajemy np czas po poludniu tylko teraz pytanie kiedy jest to po poludniu dla jednych jest to 13 dla innych 15 i tak w ten oto sposob rodza sie nieporozumienia
1 5 1
2010-01-29T22:57:13+01:00
Najlepiej widzi się tylko sercem. Słowa te mówią o tym,że najważniejsze powinno być w naszym życiu to co czujemy. Przyjaźń, miłość i inne uczucia wobec ludzi. Nie to co widzą nasze oczy, chodzi tu główni o materializm, lecz to co siedzi w naszym sercu. Powinniśmy każdego traktować jak równego sobie bez względu na jego statut społeczny i jego wartość materialną .

Mowa jest źródłem nieporozumień. Rozmowy są dla nas czymś bardzo ważnym ale również osobliwym zachowaniem, które doprowadza do kłótni ewentualnie sprzeczek.
Gdyby tak jak w książce mówił o tym Lis po prostu siedzielibyśmy milcząc na trawie, z każdym dniem zmniejszając odległość miedzy naszymi ciałami to samo stało by się z duszami. Czuli byśmy coraz większą potrzebę bycia razem. Tak naturalnie w ciszy, bez żadnych rozmów, gdyż mogłyby one doprowadzić do nie miłych sytuacji i zwiększyć odległość między naszymi sercami. Zabić więź łączącą dwoje ludzi.
1 5 1