Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-29T20:40:30+01:00
Zenek Wójcik
Nie miał matki, a ojciec alkoholik nie chciał się nim opiekować dlatego chłopiec uciekł z domu, żeby znaleźć wuja Antosia. Choć wiele wycierpiał przez ojca nie chciał o nim źle mówić. Zenek jest dumny z pracy i podróży wuja Antosia. Chłopiec wierzy że dzięki wujowi poprawi swój los.
Cechy charakteru:Kiedy przybył na wyspę wyglądał na zmęczonego i zaniedbałego, podróżował autostopem, co świadczy o jego zaradności i determinacji związanej z poszukiwaniem wuja. Można o nim powiedzieć że skrzywdzony przez złych stracił zaufanie nawet do dobrych ludzi. Zenek jest zaradnym samodzielnym i wytrwałym młodym człowiekiem. Jest wytrzymały na ból i wrażliwy.
Zenek posiada wiele umiejętności którymi imponuje dzieciom, np.potrafi zbudować szałas, rozpalić ognisko, zna sie na psach i ptakach. Odważny dzielny i dolny do poświęceń choć ukrywa swe uczucia,jest gotów do przyjaźni(uratował dziecko obronił psa Dunaja).
Stara się postępować uczciwie dopiero głód zmusza go do kradzieży ale ambitnie w sposób honorowy zwraca Uli dług. Jest osobą nieszczęśliwą i samotną, choć kpiną i szorstkością próbuje ukryć prawdziwe uczucia.
Ocena Zenek jest według mnie godny podziwu. Zachowuje się jak dorosły, z uporem i wytrwale dąży do celu - odnalezienia wuja. Nie pochwalam tego że bohater posunął się do kradzieży ale trudno go oceniać - był samotny chory i głodny. O tym że wiedział iż kradzież jest złym wyjściem z sytuacji świadczy fakt iż Zenek docenił poświęcenie Uli która pracowała by oddać za niego pieniądze.
2010-01-29T20:45:44+01:00
Gdy dzieci zobaczyły go pierwszy raz miał bladą i wynędzniałą twarz, zapadnięte policzki. Wiadomo było , że chłopiec dawno nie był w domu. Świadczyły o tym nie przystrzyżone włosy, zniszczona kurtka i zmięte spodnie. Zenek zwrócił na siebie uwagę dzieci a szczególnie dziewczynek. Był wysokim, ciemnowłosym i szczupłym chłopcem. Miał ładne szerokie brwi. Chociaż miał dopiero około 16 lat był rozsądny i poważny.
2010-01-29T20:46:52+01:00
Zenek Wójcik był jednym z głównych bohaterów powieści Ten obcy.Mieszkał w okolicach Wrocławia i wychowywał go ojciec alkoholik.
Zenek był szesnastoletnim chłopcem. Miał ciemne włosy i chude policzki.Nosił ciemne spodnie i zniszczoną wiatrówkę.
Chłopiec intereresował sie zwięrzetami. Lubił obserwować ptaki i łowić ryby.Potrafił udomowić psa.Interesowaał się zwierzętami.
Zenek był wrażliwym chłopcem kiedy dowiedział sie ze w Strykowie bie ma wujka, płakał.Byl skryty i małomówny, ale bardzo odważny. Uratował psa. Chłopiec miał pare wad. Był wulgarny i agresywny.Czasami kradł i manipulował dziećmi.Groził,ze jeżeli powiedzą rodzicom o nim ucieknie.
Uważam że Zenek mimo swoich wad jest wartościowym chłopcem. Pochodził z rozbitej rodziny. Był samotny i skryty. Potrzebował miłosci. Mimo tego miał dobre serce. Ratując dziecko udowodnił ze byl szlachetby


(prosze o naj :) )