Napisz list po niemiecku do koleżanki z Niemiec. Z ostatniej dyskoteki wróciłaś 2godz. później , rodzice wprowadzili zakaz wychodzenia przez 2tyg. Napisz : *o powodach spóźnienia i awanturze z rodzicami; *przedstaw zakaz i czas trwania kary; *napisz o innych problemach z rodzicami i sposobach ich rozwiązywania; *zapytaj jakie on ma problemy z rodzicami i jak je rozwiązuje...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-29T21:44:27+01:00
Hallo Adam!
Zunächst möchte ich Sie begrüßen zu dürfen und bitten um Ihre Gesundheit. Ich hoffe, dass Sie sich wohl fühlen. Wissen Sie, ich wurde vor kurzem eine dumme Situation zu Hause bei ihren Eltern. Und sagen! Ich ging zum ersten Mal in seinem Leben mit einem Kollegen in einer Diskothek. Natürlich, die Eltern haben Angst vor mir sagte, ich solle nach Hause zu einem bestimmten Zeitpunkt zu gehen. Ich hasse dieses System. Aber irgendwie kam heraus, dass es spät zurück war für zwei Stunden. Und die Eltern werden mit Wut erfüllt. Verbot mir zwei Wochen, um das Haus verlassen. Ich habe versucht, ihnen zu erklären, dass es nicht unsere Schuld ist verfehlt, nur ein wenig zasiedzieliśmy Bus und wir geflohen. Dann schlug ein Kollege für uns, dass wir nach Hause genommen, sondern müssen ein wenig warten, weil er noch etwas zu erledigen hat. Doch wie üblich war, die Eltern des Kindes nicht hören. Sie sagte nur: - Sie haben ein Verbot für zwei Wochen, um das Haus zu verlassen! Ich schätze, dass nur ein Hund, oder Shopping. Keine Angriffe auf die Stadt mit Freunden, oder in den Park - Nun, das Ende der Diskussion. Aber das ist nicht alles, was ich gern an die Eltern. Ich noch an ihm festhalten zu spät, um wieder auf die Spaziergänge, dass ich Musik hören zu laut, zu langes Sitzen am Computer, erfahre ich, daß schlecht. Ich habe es satt! Haben auch Sie solche Probleme mit ihren Eltern, oder einfach nur mich? Wenn ja, bitte schreiben Sie mir, wie sie zu lösen, weil ich es nicht haben keiner Weise. Ich hoffe, dass bald wirst antworte mir.
Mit freundlichen Grüßen und Senden von Küssen - (twoje imię)Witaj Adam!
Na początek chcę Cię pozdrowić i zapytać o twoje zdrowie. Mam nadzieję że czujesz się dobrze. Wiesz, miałam ostatnio taką głupią sytuację w domu z rodzicami. A mianowicie! Poszłam pierwszy raz w życiu z kolegą na dyskotekę. Oczywiście, rodzice obawiając się o mnie kazali mi wrócić do domu o określonej porze. Nie cierpię tego systemu. Ale tak jakoś wyszło, że się spóźniłam z powrotem o dwie godziny. No i rodzice wpadli w szał. Zabronili mi przez dwa tygodnie wychodzić z domu. Próbowałam im wytłumaczyć, że to nie z naszej winy się spóźniliśmy, tylko trochę się zasiedzieliśmy i autobus nam uciekł. Potem kolega nam zaproponował, że nas odwiezie, ale będziemy musieli poczekać trochę, ponieważ on musi coś jeszcze załatwić. Ale jak zwykle rodzice dziecka nie słuchają. Powiedzieli tylko - masz zakaz wychodzenia przez dwa tygodnie z domu! Chyba że tylko z psem, albo na zakupy. Żadnych wypadów z przyjaciółmi na miasto, czy do parku - No i koniec dyskusji. Ale to nie jest wszystko co ja przechodzę z rodzicami. Ciągle się mnie czepiają że za późno wracam ze spacerów, że za głośno słucham muzyki, za długo siedzę na komputerze, że źle się uczę. Mam już tego dość! Czy ty też masz takie problemy ze swoimi rodzicami, czy tylko ja? Jeżeli tak, to napisz mi proszę jak je rozwiązujesz, bo ja nie mam na to żadnego sposobu. Mam nadzieję że szybko mi odpiszesz.
Pozdrawiam i przesyłam buziaki - ... (twoje imię )

mam nadzieję że takie starczy. Dasz najlepszą?? PLISKA!
7 4 7