Odpowiedzi

2010-01-30T10:46:07+01:00
''Kamienie na szaniec'' jest to książka o ludziach ktorzy potrafili pieknie zyc i pieknie umierac:
1argument) Bohaterowie nie martfili sie tym ze za pare dni moze wybuchnac wojna dalej mieli swoje plany na zycie spotykali sie rozmawiali Rudy dalej majsterkowal a nie martwil sie tym co bedzie za tydzien moze 2tygodnie.
2argument) śmierc alka i rudego byla dopelnieniem ich zyciowej postawy. Umierajac obaj mysleli o losie swoich najblizszych i przyjaciol.Byli na smierc przygotowani. Nie uwarzali swojego zgonu za cos nadzyczajnego.
3argument) zoska ginac w czasie akcji zbrojnej wypelnil los zolnierza - obroncy ojczyzny

MAM NADZIEJĘ ŻE POMAGŁAM ^^ licze na najj;)
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T10:49:31+01:00
W poniższej rozprawce postaram się udowodnić, że Rudy Alek i Zośka potrafili pięknie życ i pięknie umierać.
Moim pierwszym argumentem będzie to, że chłopcy dobrze się uczyli i z dobrymi wynikami zdal mature. Wybuch wojny wogóle im nie przeszkadzał w samodzielnej edukacji.Nauka bardzo im się przydała do planowania akcji które organizowali.

Drugim argumentem będzie to że byli bardzo odważni. Nie bali się śmierci. Nie bali sie opuścić rodzinnego domu dla walki z okupantami by ich kraj był wolny. Wiedzieli że nawet kiedy zginą to dla wielu ludzi będą bohaterami.

Jednak najważniejsze było to że byli wielkimi patriotami.Oddali swoje życie żeby ich kraj był niepodległy.Bardzo dużo zrobili dla karaju i obywateli Plolski.

Mam nadzieje że w świetle przedstawionych argumentów można uznać moją teze za słuszną. Bohaterowie książki pokazali swoim zachowaniem i swoimi czynami jaki powinien być każdy z nas.
3 4 3